Huzur tiyatroya taşınıyor!

Son Güncelleme: 15 Eylül 2012 - 12:51 0 Yorum Yazar:

Huzur Sokağı RomanıŞule Yüksel Şenler’in kitabı ‘Huzur Sokağı’, İstanbul Temaşa Tiyatrosu’nun marifetiyle 6 Ekim’de sahnelerde.

Şule Yüksel Şenler’in danışmanlığında hazırlanan, kadrosunda Sanatçı Yaşar Alptekin’in de bulunduğu Huzur Sokağı Tiyatro Oyunu Prömiyeri (ilk gösterimi), 6 Ekim 2012 Cumartesi Saat 20.00’de Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde seyircisi ile buluşuyor.

Şule Yüksel Şenler’in de katılımı ile gerçekleştirilecek oyun sonunda, Şule Yüksel Şenler ve Sanatçı Yaşar Alptekin kitaplarını imzalayacak.

Genel Sanat Yönetmeni Kaan Basmacıoğlu, satış rekorları kıran, her yaştan ve her kesimden onbinler tarafından aynı ilgi ve heyecanla okunan Huzur Sokağı Romanını Tiyatro perdesine yansıtarak, unuttuğumuz değerleri tekrardan hatırlamak, hatırlatmak, sahiplenmek ve sahnelemek adına gelenekseli gelecekle buluşturmak istediklerini belirtti.

Kitabın sahneye uyarlanması sırasında Şule Hanım’la sık sık görüşme yaptıklarını ve tavsiyelerini aldıklarını belirten Genel Sanat Yönetmeni Kaan Basmacıoğlu, 6 Ekim 2012 Cumartesi Saat 20.00’de Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezinde yapılacak olan ilk gösterime Şule Hanımın bizzat katılarak oyunu izleyeceğini ve sevenleriyle bir arada olup kitaplarını imzalayacağını belirtti.

Şimdiden tiyatro oyunun büyük ilgi gördüğünü, Kasım ayında da galası yapılacak olan oyun için, yurt içinde ve yurt dışında turne planlaması yaptıklarını belirten Basmacıoğlu, biletler ve organizasyonla alakalı bilgi için istanbultemasa.net adresinin takip edilebileceğini belirtti.

İstanbul Temaşa Tiyatrosu’nun Mayıs ayından bu güne üstünde büyük bir titizlilikle ve gizlilikle çalıştığı oyunun danışmanlığını ise Şule Yüksel Şenler bizzat kendisi üstlendi. Oyundan hiçbir maddi katkı beklemeden, İstanbul Temaşa Tiyatrosu ile yürüttüğü bu sanat çalışmasının kendisini heyecanlandırdığını belirten yazar, oyunun güzel bir şekilde seyirciye sunulması için elinden gelen tüm gayreti gösterdiğini ve oyunun layıkıyla Ekim ayında gösterime gireceğini söyledi. Edebiyat ile tiyatro oyunlarının arasındaki farklılığa ışık tutan yazar, uyarlamaların genelde okurları hayal kırıklığına uğrattığını hatırlatarak,’Huzur Sokağı’ oyununda, bu durumu en aza indirgeyeceklerini belirtti. Romanı tiyatro oyununa uyarlayan Firuz Erkam ise; Şule Yüksel Şenler’in bu sürece dahil olmasının kendisini son derece memnun ettiğini ve romanı dokusuna dokunmadan sahneye uyarladığını, ortaya da güzel bir çalışmanın çıktığını söyledi. Seyircilerin keyifli bir iki saat geçirmeleri için uğraştığını belirten Firuz Erkam, eklediği karakterlerlerin romanın temasını bozmayacağını söyledi.

Huzur tiyatroya taşınıyor! ile Benzer Yazılar:

15 Eylül 2012 Saat : 12:51
  GENEL

Huzur tiyatroya taşınıyor! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------