Hz. Ebubekir Camii Kuran Kursu açıldı

Son Güncelleme: 6 Şubat 2015 - 10:45 0 Yorum Yazar:

Hz. Ebubekir Camii Kuran Kursu, Başakşehir Belediyesi ve Başakşehir İlçe Müftülüğünün desteği ile açıldı.

Açılış programına

Güvercintepe Mahallesi Nur’ul Ayn kuran kursu öğreticisi Şaban Karaahmetoğlu’nun Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan program, kadının İslam’a göre toplumda ve ailedeki yerini anlatan Sinevizyon gösterimi ile devam etti.

‘Çocuklarımızı manevi bilgilerle donatmalıyız’

Programda konuşma yapan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal: “Değerli Müftümüz, mahallemizin değerli sakinleri buranın inşallah mahallemiz adına hayırlı olmasını diliyorum. Buraya emeği geçenlere canı gönülden teşekkür ediyoruz. Biz hayır işlenmesi için aracı oluyoruz, asıl burada caminin düzenlenmesi adına gayret sarf eden emek veren dernek üyelerimize dernek hocalarımıza çalışmalarından ötürü teşekkür etmek istiyorum. Çocuklarımız burada Kur’an eğitimlerini, dini eğitimlerini alacaklar, başka yerlerde öğrenemeyecekleri güzel bilgileri burada öğrenecekler. Çocuklarımıza Kur’an kurslarında, okullarda, sokaklarda sahip çıkmamız lazım. Kendine, çevresine, topluma zarar veren kötü alışkanlıklar edinen evlatlarımız oluyor. Çocuklarımızı manevi bilgilerle yeterince desteklediğimiz zaman kötü alışkanlık ve arkadaşlıklardan uzak duracaklar, inşallah. Sadece buralar yeterli değil anne babalar da bilgilenmeli, sahip çıkmalı ayrıca emniyet ve devlet de görevini yapmalı. İnşallah yeni yasa ile cezalar arttırılıyor” dedi.

İlçe Müftüsü Remzi Pehlivan da Kuran’ı öğrenmenin kişiye, aileye ve topluma kazandırdıklarını anlatan bir konuşma gerçekleştirdi.

Protokol konuşmalarının ardından İlçe Müftüsü Remzi Pehlivan, Caminin yapımındaki desteklerinden dolayı Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a plaket ve hediye takdim etti. İlahi dinletisi ve semazen gösterisi ile devam eden program Caminin açılış kurdelesinin kesimi son buldu.

Açılış programının ardından Başkan Mevlüt Uysal, kursu gezdi, öğrencilerle sohbet etti.

Hz. Ebubekir Camii Kuran Kursu açıldı ile Benzer Yazılar:

6 Şubat 2015 Saat : 10:45

Hz. Ebubekir Camii Kuran Kursu açıldı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------