İBB yerine İstanbulspor geliyor!

Son Güncelleme: 19 Nisan 2014 - 9:02 0 Yorum Yazar:

Baybulİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, PTT 1. Lig’de mücadele eden futbol takımını İBB Spor Kulübü bünyesinden çıkartacaklarını açıkladı.

Belediye meclisine 2013 yılı faaliyet raporunu sunan Topbaş, konuşmasında, futbol takımını spor kulübü bünyesinden çıkartacaklarını, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün sadece amatör sporcu yetiştiren bir kulüp olarak devam edeceğini söyledi.

Futbol takımının kendi dönemlerinde büyük başarı göstererek Süper Lig’de de bir süre oynadığını hatırlatan Topbaş, şöyle konuştu:

“Biz takımımıza, ‘Süper Lig’e neden çıktınız?’ diyemezdik. Şimdi de başarıyla 1. Lig’de şampiyon olmak üzereler ve Süper Lig’e geri geliyorlar. Biz bu futbol takımımızı belediyemizin dışına çıkartarak, profesyonel bir spor kulübü olarak devam etmesini sağlayacak adımları atıyoruz. Bu takımı İstanbulspor olarak devam ettirebilir miyiz diye inceliyoruz. Arzumuz bu. Yapamazsak, Başakşehir’de yaptığımız stadyumda Başakşehir Spor Kulübü adıyla Süper Lig’de top koşturabilirler.”

İBB yerine İstanbulspor geliyor! ile Benzer Yazılar:

19 Nisan 2014 Saat : 9:02
  SPOR

İBB yerine İstanbulspor geliyor! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------