Intel’in en hızlı işlemcisi

Son Güncelleme: 4 Mayıs 2012 - 1:40 0 Yorum Yazar:

baybulIntel, herhangi bir duyuru ya da lansman yapmadan 4.4GHz’de çalışan işlemcisinin satışına başladı

Intel’in eski yöneticilerinden Pat Gelsinger, 2000′lerin başında Tokyo’da düzenlenen Geliştiriciler Forumu’nda, 15GHz’de çalışan işlemciler için 2010 yılını öngörmüştü. Gerçek nedeni hiç bir zaman açıklanmasa da Larrabee projesindeki başarısızlıktan ötürü Intel’den ayrılmak zorunda kaldığı düşünülen Pat Gelsinger’ın bu tahmini maalesef gerçekleşmedi.

Üreticiler arasındaki “MHz” yani “saat hızı” yarışının yerini daha verimli mikroişlemci tasarımlarına ve “çekirdek meydan savaşlarına” bırakmasıyla birlikte, x86 tabanlı işlemcilerde değil 15GHz, 5GHz’de çalışan herhangi bir model dahi olmadı. Laboratuvar ortamında, yüksek hızlarda çalışan özel modeller geliştirilse bile bunların hiç birisi ticari olarak pazara sunulmadı. Ancak gelen son bilgilere göre Intel, herhangi bir duyuru ya da lansman yapmadan 4.4GHz’de çalışan (yanlış okumadınız 4.4GHz!) işlemcisinin satışına başladı.

Intel’in en hızlı işlemcisi ile Benzer Yazılar:

4 Mayıs 2012 Saat : 1:40
  GENEL

Intel’in en hızlı işlemcisi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------