İstanbul’da Uyuşturucu Operasyonları

Son Güncelleme: 5 Nisan 2014 - 10:44 0 Yorum Yazar:

kayaşehirEsenler, Fatih, Esenyurt, Bahçelievler ve Başakşehir’de düzenlenen operasyonlarda 20 kilo 650 gram sentetik esrar, 22 kilo 350 gram esrar, 1 kilo 842 gram afyon sakızı ile uyuşturucu imalatında kullanılan kimyasal maddeler ele geçirildi. Operasyonda yakalanan 5 kişiden 2’si tutuklandı.

İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü Sentetik Büro Amirliği ekipleri, 14 Mart’ta Esenler’de uyuşturucu satışı yapan Z.G. ve F.Ç’yi yakaladı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda uyuşturucu madde imalatında kullanılan bir miktar kimyasal madde ile 2 ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden Z.G. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı, F.Ç ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Narkotik polisinin Fatih ve Esenyurt’ta dün düzenlediği operasyonda uyuşturucu madde sattıkları bildirilen M.O. ve U.İ. gözaltına alındı. Şüphelilerin gösterdiği yerlerde yapılan aramalarda 19 kilo 900 gram sentetik esrar, uyuşturucu madde yapımında kullanılan 9 kilo 630 gram kimyasal madde, 1 hassas terazi, 1 ruhsatsız tabanca, 94 mermi ve 1 kuru sıkı tabanca bulundu. Şüphelilerin, işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edileceği bildirildi.Bahçelievler’deki uyuşturucu operasyonunda ise uyuşturucu sattığı ileri sürülen İ.P’nin evinde yapılan aramada, 22 kilo 350 gram esrar ele geçirildi. Adliyeye sevk edilen İ.P. tutuklandı.

Narkotik ekipleri, bir ihbarı değerlendirerek, Avustralya’ya gönderilmek üzere Başakşehir’de bir kargo firmasına teslim edilen pakete el koydu. Paketten çıkan çay semaverinin altına gizlenmiş, 1 kilo 842 gram afyon sakızı bulundu. Olayla ilgili 2 kişinin arandığı bildirildi.

İstanbul’da Uyuşturucu Operasyonları ile Benzer Yazılar:

5 Nisan 2014 Saat : 10:44
  GENEL

İstanbul’da Uyuşturucu Operasyonları Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------