Kaçak: misyonerlik mi yapıyor?

Son Güncelleme: 22 Mayıs 2014 - 2:45 0 Yorum Yazar:

kaçakMerhaba, dikkatimi çeken bir hususu sizler ile paylaşmak istedim. Bildiğiniz üzere son yıllarsa Türkiye sinema ve dizi sektöründe çok yol almış durumda. Yapılan diziler ülke içerisinde olduğu kadar başta ortadoğu olmak üzere yurt dışında da beğeni ile izlenmektedir. Bu sevinilecek bir durum…

Ancak reyting rekorları kıran dizilerin satır aralarına hiçte uygun  olmayan kelimelerin yerleştirilmesi dikkatimi çekti. Bunlardan birini sizler ile paylaşacağım.

Acaba bu cümleler senaristlerin bir gafı mı, yoksa bilinçli bir şekilde senaryonun içerisine serpiştirilmiş kelimeler midir bunu anlamakta zorlanıyorum.

Salı akşamı yayınlanan kaçak dizisinde Dadaylı karakterinin birini sorgularken vurgulu bir şekilde “bir Allah evladı yok” cümlesi kabul edilir gibi değil. Daha önceleri de buna benzer cümlelerin olması ve birçok dizide bu söylemlerin artması acaba diziler üzerenden misyonerlik faaliyetimi yapılıyor şeklinde bir soru getirdi aklıma?

%90 ‘nın Müslüman olduğu Türkiye’de Tevhid inancının yerine Yahudi ve Hristiyan inancını yerleştirme yemi çalışıyorlar? Ki onlar Kuranı Kerim’de geçen şu ayet de olduğu gibi bir inanç sistemine sahiplerdir.

“Yahudiler, “Üzeyr, Allah’ın oğludur” dediler. Hıristiyanlar ise, “İsa Mesih, Allah’ın oğludur” dediler. Bu, onların ağızlarıyla söyledikleri (gerçeği yansıtmayan) sözleridir. Onların bu sözleri daha önce inkâr etmiş kimselerin söylediklerine benziyor. Allah, onları kahretsin. Nasıl da haktan çevriliyorlar! (Tevbe 30 Diyanet Meali)

 

Bu şekilde inanmak İslama göre ŞİRK’tir. Bu inanç sahibi bu inanç sistemi üzerine öldüğünde kafir olarak ölür ve ebedi cehenneme girer.

Kaçak :  “bir Allah evladı yok” ne demek.  “bir Allah’ın Kulu yok” demek niçin zor geliyor.

Sevilen sanatçıların kumar, fuhuş eroin ve dinsel çöküşün içerisinde olmaları halk tarafından tepki ile karşılandığını bilmelidirler. Anne babalar çocuklarını bu gibi kirli emeller peşinde koşanlara karşı uyarmalıdır.

Devlet de bu konuda üzerine düşeni yapmalı, toplumun önünde olan kişilerin örnek insanlar olması için gerekli düzenlemeyi yapmalıdır.

Bu ülke müslüman bir topluma sahiptir. “Müslüman mahallesinde salyangoz satılmaz”  satılmayacağını toplum olarak göstermeli, herkes kendince üzerine düşeni yapmalıdır.

Saygılar…

Adem YILMAZ

adem.trb@gmail.com

Kaçak: misyonerlik mi yapıyor? ile Benzer Yazılar:

22 Mayıs 2014 Saat : 2:45
  GENEL

Kaçak: misyonerlik mi yapıyor? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------