Kaçak’taki Yüzüğün Sırrı

Son Güncelleme: 8 Ekim 2013 - 4:08 0 Yorum Yazar:

İsmet Ali Topçuoğlu Baron Seçilir Yeni dönem dizilerinin en iyilerinden “Kaçak”ın mafya babası İsmet Tepecioğlu’nun (Mustafa Avkıran) taktığı yüzük mutlaka dikkatinizi çekmiştir. Önce elinde gördük, sonra hikayesi anlatıldı. Mafya babasının elinde bulunan bu yüzükte bir terazi ve kılıç var. Terazi adalet, kılıç her iki tarafta dengeyi sağlayan güç!Dizinin sanat yönetmeniyle birlikte Ahmet Demirsoy Kuyumculuk tarafından bu dizi için özel olarak yapılmış. 925 ayar altın yüzüğün adı “Adalet Yüzüğü”. Sanırım çok talibi var.

Siyah takım elbise, yakası açık beyaz gömlekle bol miktarda vatandaş bunu takıp dolaşmaya başlar. Ya da bu yüzüğün gerçekten adalet sağladığına inananlar!
Diğer yanda bu bir sanat ürünü. Adamlar oturup atölyede kılı kırk yaran bir çalışma yapmış ve bu yüzüğü üretmişler.

“Fatih”in de kuyumcusu
Ahmet Demirsoy Kuyumculuk, 1957’den beri bu meslekte. Üçüncü nesil iş başında. Ekranda oynayan dizilerin takıları neredeyse onlardan soruluyor.
Yeni dönem diziler arasında “Fatih”teki yüzük de onların çalışması. Yine “Medcezir” dizisinde Mira’nın taktığı küpe de onların tasarımı.
Sina Koloğlu / Milliyet

Kaçak’taki Yüzüğün Sırrı ile Benzer Yazılar:

8 Ekim 2013 Saat : 4:08
  GENEL

Kaçak’taki Yüzüğün Sırrı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------