Kara Kutu dizisi neden final yapıyor?

Son Güncelleme: 22 Nisan 2015 - 5:23 0 Yorum Yazar:
Etiketler:

Kara Kutu dizisiKanal D’nin yeni dizisi olan Kara Kutu final yapma kararı aldı. Dizinin bitmesinin sebebi ise düşük reytinglerden dolayı olduğu düşünülüyor.
Yapımcılığını ‘Kurtlar Vadisi Pusu’nun da yapım şirketi olan Pana Film’in yaptığı ‘Kara Kutu’ isimli dizi bu akşam final yapıyor. Başrollerinde Orhan Kılıç, Sümeyra Koç, Deniz Uğur, Hazım Körmükçü ve Hakan Eratik’in yer aldığı ‘Kara Kutu’, 10 Mart Salı günü Kanal D’de yayın hayatına başlamıştı. Hafızasını kaybeden eski bir istihbaratçının yaşam öyküsünün anlatıldığı dizinin senaristliğini Ercan Mehmet Erdem, yönetmenliğini Serdar Akar yapıyor. 7. bölümde final yapacak ‘Kara Kutu’ bu akşam 22.15’de Kanal D’de ekrana gelecek.

KANAL D’YE KARA KUTU DİZİSİ YÜZÜNDEN CEZA GELDİ
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, “Kara Kutu” dizisi nedeniyle Kanal D’ye 700 bin TL’yi bulan çifte ceza kesti.
Kara Kutu dizisi yüzünden Kanal D’ye ceza!

RTÜK uzmanlarının hazırladığı ilk raporda ürün yerleştirme yöntemiyle alkol reklamının yapıldığı belirtilerdi. Raporda özetle şöyle denildi: “Dizide, alkolün ‘gündelik hayatın bir parçası’, ‘gündelik hayatın sıkıntılarını hafifletici ve başa çıkmayı kolaylaştırıcı’, olduğu şeklindeki mesajların da izleyicilere verilmeye çalışıldığı görülmektedir.” RTÜK uzmanlarının hazırladığı ikinci raporda ise, astsubayların aşağılandığı tespiti yapıldı. Raporda, dizideki Cevahir karakterinin eşi rolündeki kadının, “Şu astsubaylardan biri subaylığa geçiş yapmış, Tabi bu, normalde karısı astsubay eşlerinin katıldığı güne katılırmış, şimdi subay oldu ya kalkmış hemen subay eşlerinin gününe gelmiş, hiçbirimiz tanımıyoruz kadını. O da şimdi yeni subay oldu ya, nasıl davranacağını bilmiyor. Ay kendi aramızda güldük ettik, çaktırmadan tabii ne yapalım?” sözleriyle astsubaylık mesleği ve ailelerini küçük düşürücü, aşağılayıcı bir tutum sergilediği ifade edildi.

KARA KUTU DİZİSİ KONUSU
“Mehmet Duman, 2013 senesinde Irak’ta ölümden dönmüştür. Sebebini ve kimler tarafından gerçekleştirildiğini bilmediği bir olayda silahla vurularak ağır yaralanmıştır. Kendisini bulan köylüler tarafından tedavi edilmiştir. Mehmet kendine geldiğinde hiçbir şey hatırlamaz, hafızasını kaybetmiştir. Üzerinden çıkan Türk pasaportuyla Türkiye’ye döner. Pasaport bilgilerinden kendisini araştırır ve ailesinin hayatta olmadığını öğrenir, kendisini tanıyan kimseyi de bulamayınca bir süre bunalıma girer. Ardından önüne gelen her işi yaparak kıt kanaat geçinmeye çalışır. Bir gün yolu Celal’le kesişir, bu sayede Beyoğlu’nda bir barda çalışmaya başlar. Ve macera başlar…

Kara Kutu dizisi neden final yapıyor? ile Benzer Yazılar:

22 Nisan 2015 Saat : 5:23
  GENEL

Kara Kutu dizisi neden final yapıyor? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------