Kardeşlikleri Huzur Sokağı’nın dışına taştı

Son Güncelleme: 20 Ekim 2013 - 10:54 0 Yorum Yazar:

  • Anasayfa
  • Kardeşlikleri Huzur Sokağı’nın dışına taştı

İpek Özkök Sinem ÖztürkŞule Yüksel Şenler’in 1 milyondan fazla satan, romanından uyarlanan Huzur Sokağı dizisi yeni sezonda da izleyiciyi ekrana kilitliyor. Reytinglerde üst sıralarda yer alan yapımda Şükran ve Hacer adlı iki kardeşi canlandıran Sinem Öztürk Şatır ve İpek Özkök set dışında tüm zamanlarını birlikte geçirdiklerini, kardeş gibi olduklarını söylüyor.– Yeni sezonunuz hayırlı olsun. Bu yıl Huzur Sokağı yeniliklerle başladı yayına…

SİNEM ÖZTÜRK ŞATIR: Evet çünkü farklı bir ekiple başladık çekimlere. Müziklerimiz de dahil olmak üzere pek çok yenilikle merhaba dedik izleyicilerimize. Bunun dışında Onur Tuna, Ali karakteriye dizi ekibine dahil oldu. Ali, Şükran’a besleyeceği güçlü duyguların yanı sıra çok heyecanlı bir çatışmanın da ana karakterlerinden olacak.

İPEK ÖZKÖK: Bu sezon, kendimi yeni bir projeye başlıyormuşum gibi hissettim ama yeni oluşumlara kısa sürede alıştık.

– ‘Dizi kitaptan uzaklaştı’ diye yorumlar yapılıyor. Ne düşünüyorsunuz bu konuda?

S.Ö.Ş: Bu sezon romana biraz daha yaklaşacağız. Ama şu da bir gerçek ki roman uyarlaması diğer dizilere bakıldığında, hikayenin romanla birebir gitmediğini görebilirsiniz. Dizinin uzun soluklu olması için ana hikayeye farklı karakterler ve yeni yol haritaları eklemek, konuyu biraz daha uzatmak gerekiyor. Aksi durumda 13 bölümde sonuca gitmek gerekir. Önemli olan karakterlere ve asıl konuya zarar vermeden ilerlemek.

– Seyircinin tepkisinden sonra mı romana daha çok yaklaşacaksınız?

S.Ö.Ş: İzleyicinin yorumları bizim için önemli. Onların fikirlerini elimizden geldiğince uygulamaya çalışıyoruz. Eleştirileri asla gözardı etmiyoruz. En güzelini yakalamak için fikirlere açığız çünkü eleştiriler beğeniler kadar yararlı ve değerli bizim için.

– Dizide iki kızkardeşi canlandırıyorsunuz. Şükran Hacer için, Hacer Şükran için neler söyleyebilir?

S.Ö.Ş: Hacer, Şükran’ın çok geç tanıdığı ve hayatına sürpriz bir şekilde dahil olan ablası. Şükran’ın vefat eden babasının yadigarı. İkisinin arasındaki bağ çok kuvvetli ama ilerleyen zamanlarda kızkardeşlerin arasında kasırgaya dönüşen esintiler olabilir.

İ.Ö: Hacer her zaman kız kardeşinin iyiliğini istiyor. Hatta Bilal’e olan umutsuz aşkını zaman zaman boş yere umutlandırmaya çalışsa da yaptığı her şey Şükran’ın iyiliği için. İzleyici yakında sürprizlerle karşılaşacak.

GÖRÜŞMEDİĞİMİZ GÜN YOK

– Bildiğim kadarıyla Şükran’ın romanda bir kızkardeşi yok.

S.Ö.Ş: Romanda Şükran karakteri kadar ön planda olmadığı için kızkardeşine dair bir bilgi yok. Romandaki Hacer aslında Bilal’in evleneceği karakterin adı. Ama bizde bambaşka ilerleyecek…

– Set dışında ilişkiniz nasıl? Görüşür müsünüz?

S.Ö.Ş: Aslında sette görüştüğümüzden daha çok görüşüyoruz. İpek, Huzur Sokağı’nın hayatıma kazandırdığı en güzel dostlardan biri. Karakter olarak da birbirimize benziyoruz. Aynı anda sinirlenip aynı anda gülebiliyoruz. Haberleşmeden geçirdiğimiz gün yok diyebilirim.

İ.Ö: O kadar sık görüşüyoruz ki ara sıra eşiyle vakit geçirmesine izin veriyorum (gülüyor). Şaka bir yana dizi bana çok güzel arkadaşlıklar kazandırdı, Sinem onların başında geliyor. Dostum diyebileceğim nadir insanlardan biri benim için.

– Birlikte neler yaparsınız?

S.Ö.Ş: Bol bol Türk kahvesi içeriz. Film izleriz, yemek yeriz, alışverişe çıkarız ama daha çok evde vakit geçiriyoruz. Tavla oynamayı severiz ve hep ben kazanırım (gülüyor).

İ.Ö: Hatta bu yıl kısa da olsa birlikte tatil de yapabildik. Zaten takılıyorum Sinem’e, ‘Tatilde de anlaştıysak sorun yok demektir’ diye.

İPEK ÖZKÖK: BEN HERKESİN YAPTIĞINI YAPMAK İSTEMİYORUM

– Modaya meraklısınız ve yanlış hatırlamıyorsam ablanızla bir butik açmayı düşünüyordunuz.

Ablamla birlikte butik açma düşüncemiz vardı fakat ben herkesin yaptığını değil başka bir şey yapmak istiyorum. Onu hayata geçirmek için çalışmam gerek.

– Geçen sezon Hacer’i Tanju Babacan giydiriyordu. Bu sezon da devam edecek mi?

Sezon sonuna doğru Tanju’dan birkaç kıyafet giymiştim. Hatta hepsi çok beğenilmişti. Ne var ki sürekli Tanju’dan giyinme gibi bir olanağım yok. Uygun sahneler olunca birlikte çalışıyoruz.

SİNEM ÖZTÜRK ŞATIR: İNTERNETTEN SATIŞA BAŞLIYORUZ

– Yeni markanız En-tari’nin çalışmaları nasıl gidiyor?

En-Tari’nin koleksiyonu hazır. ‘Tari’ taze anlamına geliyor ve biz de en taze modelleri kadınların beğenisine sunmak için internet sitemizin açılmasını bekliyoruz. Tahmin ediyorum bir-iki hafta sonra internet üzerinden satışa başlarız. Bir yıl içinde de butiğimizi açacağız.

– Dizi ve yeni markanız derken bir yandan da TRT Türk’te programı yapıyorsunuz.

Fikir Atölyesi adlı tasarım programını sunuyorum. Programda 5-6 farklı başlıktaki tasarım haberlerini, röportajlarla birlikte izleyiciye aktarıyoruz. Tasarım tutkunlarına şiddetle tavsiye ederim.

star

Kardeşlikleri Huzur Sokağı’nın dışına taştı ile Benzer Yazılar:

20 Ekim 2013 Saat : 10:54
  GENEL

Kardeşlikleri Huzur Sokağı’nın dışına taştı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------