Kayaşehir İbn Haldun Üniversitesi açılıyor!

Son Güncelleme: 8 Şubat 2017 - 8:25 0 Yorum Yazar:

Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) tarafından Kayaşehir‘de kurulan İbn Haldun Üniversitesi kapılarını sonbaharda açıyor.

İbn Haldun ÜniversitesiTürkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı tarafından Başakşehir’de kurulan İbn Haldun Üniversitesi kapılarını sonbaharda açıyor.

Adını modern tarih yazımı ile sosyolojinin öncülerinden kabul edilen ve 14. yüzyılda Tunus’ta yaşayan ünlü düşünür İbn Haldun’dan alan üniversitede Sosyal Bilimler Enstitüsü, Hukuk Fakültesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, İletişim Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Eğitim Bilimleri Fakültesi yer alacak.

İstanbul’da, İbn-i Haldun Üniversitesi adıyla yeni bir vakıf üniversitesi kurulmasını öngören kanun tasarısı, 3 Aralık 2013’te TBMM Başkanlığı’na sunulmuştu. Tasarıya göre, İstanbul’da Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı tarafından İbn-i Haldun adıyla bir vakıf üniversitesi kurulacak üniversite; eğitim, iletişim, insan ve toplum bilimleri, hukuk ve siyasal bilgiler fakülteleri ile sosyal bilimler ve eğitim bilimleri enstitülerinden oluşacaktı.

İbn Haldun Üniversitesi adres: Kayabaşı Mah. Ulubatlı hasan cad. no:2 Bahçetepe İstanbul projesi D blok
34494 Başakşehir İstanbul

Kayaşehir İbn Haldun Üniversitesi açılıyor! ile Benzer Yazılar:

8 Şubat 2017 Saat : 8:25

Kayaşehir İbn Haldun Üniversitesi açılıyor! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------