‘Kayıp Emanet’ Başakşehir’de

Son Güncelleme: 2 Şubat 2015 - 9:36 0 Yorum Yazar:

Başakşehir Belediyesi’nin kültür sanat etkinlikleri kapsamında sahnelenen “Kayıp Emanet” oyunu, ilçe sakinleriyle buluştu.
Başakşehirliler’in ilgiyle takip ettiği tiyatro oyunu, Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Gecenin ev sahipliğini Başakşehir Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir yaptı. Katılımın ücretsiz olduğu oyun izleyicileri gündelik hayatın stresinden uzaklaştırırken, müstehcen espriler olmadan da mizah yapılabileceğini bir kez daha gösterdi.
İki perdelik oyunda Sami Gülbaba, Musa Çağırgan, Sinan Mordağ, Seyfullah Kartal, Ömür Kayakırılmaz, Vahdet Çakar, Enis Çağlar, Güler Turhan gibi usta isimler rol aldı. Durum komedisi olan tiyatro oyunu, esprileri ile Başakşehirli izleyicilere unutulmaz dakikalar yaşattı. Alkışlarla sona eren oyun sonunda Başakşehir Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir, oyunculara teşekkür ederek çiçek takdim etti.

Usta oyuncu Vahdet Çakar, “Sahne çok güzeldi. Akustiği de çok güzel, rahat ettik, keyifle oynadık. Komedi denince insanın aklına bel altı espriler geliyor. Bu çok ucuz ve kolay bir yol. İnsanlar gülüyor doğru, belki benim de karşımda yapsalar gülerim. Yere düşene gülmek gibi, kim düşeni görse güler. Bunlar tiyatronun kolay yollarıdır. Biz bundan uzak, ailelerin çocuklarından utanmadan seyredebilecekleri, her kesimin yan yana izleyebileceği bir oyun oynamak istedik. Esprilerimizi de oraya sığınmadan, durum komedisi ve sözlerin üzerine kurarak yol aldık” dedi.

‘Kayıp Emanet’ Başakşehir’de ile Benzer Yazılar:

2 Şubat 2015 Saat : 9:36
  GENEL

‘Kayıp Emanet’ Başakşehir’de Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------