Kemal Uçar Kimdir?

Son Güncelleme: 22 Nisan 2014 - 2:49 0 Yorum Yazar:

Kemal Uçar biyografisiKemal Uçar, 29 Mart 1985, Adana doğumludur. İlköğretim ve lise hayatını Adana’da tamamlayan Kemal Uçar 2003 yılında Ankara Üniversitesi Amerikan Kültür ve Edebiyatı bölümünü kazanmıştır.

Ortaokul ve lise zamanlarında amatör olarak ilgilendiği tiyatroyla üniversitede Ankara Üniversitesine bağlı SBFTT’de amatör olarak ilgilenmeye devam etmiştir. Üniversite yıllarında ayrıca Ankara Sanat Tiyatrosunda tiyatro eğitiminin ardından “Belalı Aile” adlı oyunda görev alarak Türkiye’de bir çok yerde turnelere çıkmıştır.

Amerikan edebiyatı mezunudur. Bahçeşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Ezel dizisinde Ezel’in kardeşi olarak oynamıştır. Sen de Gitme adlı bir dizide rol aldı. Ayrıca Yamak Ahmet adlı dizide aynı adı taşıyan başrol oyuncusu olmuştur.

DominosPizza reklamları ile de bilinmektedir. İnternet dizisi Gol Olur’un da senaryosunu kaleme almıştır. Komedi-macera türünde bir de sinema filmi yazmıştır. Sinemada oynayan Aşk Oyunu filminde Cevat’ı oynamıştır.

Oynadığı diziler
Yedi Güzel Adam,
Güzel Çirkin
Görüş Günü Kadınları (Murat)
Yamak Ahmet (Yamak Ahmet)
SenDe Gitme (Doktor Kerem)
Ezel (Mert Uçar)
Sınıf (Selçuk)
Gol Olur
Gece Gündüz (Bilal)
Arka Sokaklar 2. Sezon (Cihan)
Ne Seninle Ne Sensiz
Hırsız Polis
Bizim Evin Halleri

Oynadığı filmler

  • Aşk Oyunu (Cevat)
  • Hükümet Kadın
  • Çakallarla Dans (Yücel)
  • Bahar Soğuk Geçecek (Kerem)
  • Şehit’in Annesi (Kemal Mert)

Kemal Uçar Kimdir? ile Benzer Yazılar:

22 Nisan 2014 Saat : 2:49

Kemal Uçar Kimdir? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------