Kıymetlimiz Şule Yüksel Şenlerimiz

Son Güncelleme: 3 Ekim 2013 - 8:17 0 Yorum Yazar:

ŞULE YÜKSEL ŞENLER STAR’A KONUŞTUOnu ameliyathanenin kapısından uğurlarken avuçlarımın arasında sıkıca tuttuğum elini öpüyorum. Gözyaşlarımı gizliyor, görsün istemiyorum.

O ise kapıdan girmeden son kez gözlerime bakıyor ve “hakkını helal et Merve’ye (Kavakçı) selam söyle” diyor.

“Ameliyattan uyanamama riski yüksek” demişti Dr Mevlüt bey. Sözleri zihnimde yankılanıyor. Bu gözlere son kez mi bakıyorum, bu pamuk elleri bir daha öpebilecek miyim acaba..

Tuhaf bir hal içindeyim, boş kalan odasına dönüyorum.

Düşünüyor, düşünüyorum.

O, hangimizin gönül dünyasına dokunmamıştı ki.

Anneannelerimiz, annelerimiz ve bizlerin olduğu gibi pek çok beyefendinin irşadını gerçekleştirmiş, manevi dünyasına ışık saçmıştı ŞuleYükselimiz.

Onunla tanıştığım ilk gençlik yıllarımdan başlıyor, anıların içerisine gömülüyorum. Geride bıraktığımız 25 yılı düşünüyorum, onun yaşamındaki en zor yılları..

Yatağına gömülüp, acılar içinde geçen yıllarda kendisine reva gördüğü yalnızlığına uğruyorum önce.. Rabbinin onu imtihan ettiği ağır hastalıklardan değil, kalbine acı verenlerden yana olan serzenişlerini hatırlıyorum.

İhanetlerden, vefasızlıklardan, iftiralardan yorgun düşmüş o ruhun, ilahi sevdası söz konusu olduğunda nasılda uçuşan kelebeklere dönüştüğüne dair şahitliklerimi anımsıyorum. Konuşamayan dilin nasıl bülbül gibi şakıdığını, hizmet yıllarından bahsederken nasıl aşk ile coştuğunu hatırlıyorum.

Şehir ve kasabaların birinden diğerine koşturmalarını, mahkemelerde ve hapishanelerde geçen anılarını paylaşırken sergilediği o vakur tavrı gözümün önünde, turlayıp duruyorum 40 metrekarelik Hastane odasını..

Gülümsüyorum. Bir yandan ağlarken diğer yandan gülümsüyorum.

Merve hanımla ilk tanıştığında ona sarılıp “sen benim gençliğimsin” diye gözyaşı döküşü geliyor gözlerimin önüne. Anıların arasında gezinirken bile zaman geçmiyor, dakikalar ilerlemiyor sanki.

Dr Mevlüt Bey haber uçuruyor ameliyathaneden “her şey yolunda” diye. “Ne kalender biri şu Mevlüt Bey” diyorum “o hengâmede bizi bile düşünüyor.”

Uzun saatler gibi geçmek bitmek bilmiyor zaman. Telefonum susmuyor her kesten dualar istiyorum. Duanın gücüne sığınıyorum.
Tam iki buçuk saat sonra “ameliyat bitti her şey yolunda hemşirelerle ameliyathanenin kapısına gelin” deniyor.

Uçarak gidiyoruz kapıya.

Benzer heyecanı biriciğim Tarık’ımın (yeğenim)dünyaya geldiği anlarda yaşadığımı hatırlıyorum. Kapının önünde saniyelere sığdırdığım nice karmaşık duygu yoğunlunda boğuluyorum. Nihayet kapı açılıyor o, bembeyaz tülbendi ile sedyede çıkıyor ameliyathaneden, tıpkı Huzur Sokağının Feyza’sı gibi.

Beyaz tülbendin çevrelediği o çehrede tam 76 yılın yorgunluğu okunuyor.

Adanmış koca bir ömür..

Hırpalanmış, ihanetler görmüş, iftiralara uğramış ama inanç ve aşkından zerre kaybetmemiş yorgun bir beden.
İki elimle sedyeye yapışıyorum, o inliyor “çok ağrıyor” diyor yorgun bir sesle ” Acısını hissediyor bu demektir ki uyanıyor, Şule abla uyanıyor!” diye sevinç çığlığı atıyorum

Çok değil saniyeler önce bunun olamayacağına dair öyle derin endişelere sahiptim ki oysa.

Odasına alıyoruz. Kalabalığı kısa süre sonra dışarı çıkarıyor doktorlar.

Koridorda şaşkın otururken “sizi çağırıyor” diyorlar, bir adımda yanındayım. Hala yarı baygın halde inliyor. Eline yapışıp sıkıyorum, gözlerini aralıyor elimi dudaklarına götürmeye çalışıyor ama ağzındaki kocaman oksijen maskesi buna mani oluyor.
Sevinç içindeyim.

Rabbimiz dualarımıza icabet etti onu biz sevenlerine bağışladı ve ne mutlu ki, dostlara müjdeyi vermek de bize nasip oluyor.
Bu durumda teşekkür etmekte bizim vazifemiz olsa gerek diye düşünüyorum.

Ümmete ömrünü adamış kıymetimiz, Şule ablamızı misafir eden Eseneler Avicenna Hastanesinin Kadirşinas Başhekimi Dr Mevlüt Yurtseven ki, kendisi aynı zamanda AID (Uluslararası Doktorlar Birliği) Başkanı ve Sitemizin kıymetli yazarlarındandır
Canımızın ameliyatını başarı ile tamamlayan Op. Dr. Adnan KARAOĞLU, Anestezi uzmanları: Uz Dr. Fatma Kalay AYDIN, Uz. Dr Halil UZUNLAR, Uz Dr. Filiz AKIN, Gözlerinde sevgi ışıltıları ile kıymetlimizin hizmetine koşan servis hemşireleri: Emine DERELİ, Meryem TUTKAÇ, Elem AKGÖL ve tüm çalışanlara minnet ve şükranlarımı iletmek istiyorum.

Sadece şahsım adına değil, Şule Yüksel Şenlerin tüm sevenleri adına sonsuz teşekkürler..

Ecriniz bol olsun…

Timeturk /Ayşe Müzeyyen Taşçı

Kıymetlimiz Şule Yüksel Şenlerimiz ile Benzer Yazılar:

3 Ekim 2013 Saat : 8:17
  GENEL

Kıymetlimiz Şule Yüksel Şenlerimiz Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------