Kurban Alanlarında Koku İle Mücadele

Son Güncelleme: 12 Ekim 2013 - 8:47 0 Yorum Yazar:

kurban kesim yeriİlçe genelindeki kapsamlı temizlik faaliyetlerini Kurban Satış ve Kesim alanında da sürdüren Başakşehir Belediyesi sıcak hava ile artan kötü kokunun da önüne geçmeye çalışıyor. İstanbul’da ilk kez uygulanan özel bir uygulama ile kurban alanındaki kokular önleniyor.

Başakşehir Belediyesi Temizlik İşleri ve Sağlık işleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler kurban satış ve kesim alanında günlük rutin temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerinin yanı sıra alanda oluşan kokuyu da önlemeye çalışıyor.

İstanbul’da ilk kez kullanılan özel ilaçlama

Kurban satış ve kesim alanlarında oluşan kötü kokular, bayrama sayılı günler kala, sıcaklığın artmasıyla daha çok kendini gösteriyor. Kurban alanına gelen vatandaşların kötü kokulara maruz kalmaması için temizlik işlemlerinin haricinde koku giderici çalışmalar yapılıyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmada çadır araları, çadırlar ve çöp kenarları günlük iki kez yapılan dezenfeksiyon işleminin ardından yurtdışından ithal enzim kokteyli olarak adlandırılan özel bir biyolojik ürün uygulanıyor. Araç üstü pulverizatör ile uygulanan biyolojik ürün, ürettiği enzimlerle kötü koku yayan bakterilerin, toksinlerin ve zehirli gazların ayrıca hastalık yayan bakteri ve mantarların oluşumu önlüyor. Çevrenin dengesini koruyarak hastalık yayan mikroplara ve çevre kirliliğine karşı savaşarak, kötü kokuya neden olan bakterileri yok edip koku oluşumunun önüne geçiliyor.

Çadır araları parfümle yıkanıyor

Ayrıca Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından Kurban alanının komple süpürülme işleminin ardından 3 adet çok fonksiyonlu Yol Yıkama Aracı ile 80 ayrı hammaddeden oluşan parfümlü genel temizlik malzemesi kullanılarak Kurban Alanının tamamı yıkanarak vatandaşlara temiz ve hijyenik bir ortam sağlıyor.

Gül kokusuyla bayram namazı
Başakşehir’de Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından her ay iç temizliği yapılan camilerde Temizlik işleri Müdürlüğü ise her cuma dış temizliğini ve yıkamasını yapıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü bayram sabahı da cami bahçelerini gül suyuyla yıkayacak. Bayram sabahı bayram namazı kılmaya gelen vatandaşlar gül kokuları içinde ibadetlerini yapacak.

Kurban Alanlarında Koku İle Mücadele ile Benzer Yazılar:

12 Ekim 2013 Saat : 8:47
  GENEL

Kurban Alanlarında Koku İle Mücadele Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------