Kutlu Yolun İlk Yolcuları Tiyatrosu Başakşehir'de | Baybul
     

Kutlu Yolun İlk Yolcuları Tiyatrosu Başakşehir’de


  • Anasayfa
  • Kutlu Yolun İlk Yolcuları Tiyatrosu Başakşehir’de

Kutlu yolun İlk YolcularıKutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde Başakşehir’de sahnelenen Kutlu Yolun İlk Yolcuları adlı tiyatro oyunu, izleyicileri Peygamberimiz’in ve İslamiyet’in doğuşuna ardından asr-ı saadet günlerine götürdü.

Peygamber Efendimiz’in dünyaya teşriflerinin yıldönümü olan Kutlu Doğum haftası Başakşehir Belediyesi tarafından çeşitli etkinliklerle kutlandı.Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde Beyaz Düşler Sahnesi oyuncuları tarafından sahnelenen “Kutlu yolun İlk Yolcuları” isimli tiyatro oyununa Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş ve çok sayıda Başakşehirli katıldı.

Peygamberimizin dedesi Abdulmüttalip’ten başlayarak, ilk Müslümanların çektikleri cefa, hicret, kardeşlik ve fetihi anlatan tiyatro oyunu, senaryosu, dekoru, sahneye koyan oyuncuların performansıyla Başakşehirlilere duygu dolu anlar yaşattı.

Peygamberimizin hayatını anlatan Çağrı filminden alıntılar yapılan oyun ayakta alkışlandı. Oyun sonunda Başakşehir Belediye Başkan Yarıdımcısı Haluk Dikbaş, oyunculara bir teşekkür çiçeği takdim etti.

------   BENZER LİNKLER ------
22 Nisan 2014 Saat : 10:40
  GENEL

Kutlu Yolun İlk Yolcuları Tiyatrosu Başakşehir’de Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

SPONSOR BAĞLANTI.
------   .SPONSOR BAĞLANTI.------