Melisa Aslı Pamuk Kimdir?

Son Güncelleme: 16 Aralık 2014 - 2:35 0 Yorum Yazar:

Melisa Aslı Pamuk biyografisiMelisa Aslı Pamuk 14 Nisan 1991 yılı Hollanda Haarlem doğumlu Türk kökenli, Hollanda vatandaşı profesyonel oyuncu ve modeldir.
2011 Türkiye Güzellik Kraliçesi Yarışması olan ve L’Oréal Paris sponsorluğunda FOX TV’de yayınlanan ve finali 3 Haziran 2011’de İstanbul’da gerçekleşen Miss Turkey yarışması birincisidir. Miss Turkey 2011 tacını bir önceki yılın birincisi Gizem Memiç’ten alan ve aday numarası 10 olan Pamuk, organizasyonun yeni aldığı format değişikliği kararı ile Türkiye’yi 2011 yılının eylül ayında Brezilya’nın São Paulo şehrinde düzenlenecek olan Miss Universe (Kâinat Güzellik Yarışması)’te temsil etmiştir.
Ayrıca kendisi 2009 yılında Best Model of Turkey (Türkiye’nin en iyi mankeni) adlı yarışmada Best Promising (Umut/Gelecek Vaat Eden Model) unvanını elde etmiştir. İyi seviyede Türkçe, İngilizce, Flemenkçe (Hollandaca), Almanca ve orta seviyede Fransızca konuşabilen Pamuk, Hollanda’da Amsterdam Üniversitesi’nde Psikoloji eğitimine başlamıştır ancak Miss Turkey kariyeri için okulunu dondurmuştur. 1.76 boyunda ve 58 kg olan tescilli güzel 85-62-90 vücut ölçülerine sahiptir. Modelliğe henüz on dört yaşında iken başlamıştır.

Pamuk, henüz on üç yaşında iken, 2004 yılında bir “Bos Bros. Film & TV Productions” ve “Interkerkelijke Omroep Nederland (IKON)” ortak yapımı olan, yönetmenliğini Tamara Miranda’nın yaptığı ve Hollanda’da yayınlanan Dat zit wel snor adlı kısa filmde başrolde Hayal adlı karakteri canlandırmıştır. Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde “Temel Oyunculuk” dersleri almıştır. Türkiye deki oyunculuk kariyeri ise ilk olarak bir gsm reklamında oynamasıyla başlamış.Daha sonra 3. sezonunda olan Yer Gök Aşk adlı diziye diğer başrollerin diziden ayrılması üzerine başrol olarak geçmiştir.Aynı yıl Şafak Sezer ‘in G.D.O. KaraKedi adlı filmiyle ilk sinema filminde yer almıştır.

Rol aldığı yapımlar

2014 Dat Zit Wel Snor (Kısa film)
2012 G.D.O Karakedi (Sinema filmi)
2012 Yer Gök Aşk (Televizyon dizisi)
2014 Her Sevda Bir Veda (Televizyon dizisi)
2014 Kurt Seyit ve Sura (Televizyon dizisi)
2014 Ulan İstanbul (Televizyon dizisi)

Melisa Aslı Pamuk Kimdir? ile Benzer Yazılar:

16 Aralık 2014 Saat : 2:35

Melisa Aslı Pamuk Kimdir? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------