Mürşid Ağa Bağ Kimdir?

Son Güncelleme: 26 Aralık 2013 - 12:52 0 Yorum Yazar:

Mürşid Ağa Bağ biyografisiMürşid Bağ, Türk dizi ve sinema oyuncusu. Devlet Konservatuvarı’ndan 1993 yılında mezun olmuştur. 2 yıl çalıştığı Şehir Tiyatroları’ndan kadro alamadığı için ayrılmak zorunda kalmıştır. Kısa bir süre Devlet okullarında Tiyatro Öğretmenliği yapmıştır. Televizyon ekranına ise Alıştık Artık adlı programla başlamış ve ardından Affet Bizi Hocam ve Kurt Kapanı adlı dizilerde rol almıştır.Daha sonra Kınalı Kar ve Mihrali dizisinde görev yapmıştır.2008 yılında ise Samanyolu TV’de yayınlanan Hakkını Helal Etdizisinde başrol oyuncusu olarak Murat karakterini canlandırmıştır.

Hakkını Helal Et Dizisinde My Name is Earl’nin başrol karakteri ile benzetildi. Bununla ilgili heryerde söylentiler dolaştı .Dizinin yapımcısı ise bunu sonradan fark ettiklerini söyledi. Kesinlikle hiçbir ilişkisinin olmadığını söylediler .
Mürşid Bağ; oynadığı Yeşeren Düşler, Şeytan, Kurt Kapanı, Alıştık Artık, Mihrali gibi dizi ve sinema filmleri sayesinde tanınmıştır. Mihrali karakteri ile ilk olarak adını duyurmuştur. Ayrıca 7 Ocak 2011′de Türkiye’de vizyona giren Said Nursî’nin hayatının anlatıldığı Hür Adam filminde Said Nursî’yi canlandırmaktadır.
Doğum Yeri : İzmir
Doğum Tarihi : 20 Ekim 1968
Eğitim Durumu : Akademi

Oynadığı diğer projeler

Filinta, 2015

Mürşid Ağa Bağ Kimdir? ile Benzer Yazılar:

26 Aralık 2013 Saat : 12:52

Mürşid Ağa Bağ Kimdir? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------