NEİL ARMSTRONG EZAN SESİNİ NEREDE DUYDU?

Son Güncelleme: 19 Mayıs 2012 - 2:16 0 Yorum Yazar:

kütüphane 1İşte yılın röportajı; Ali Murat Güven, dünyaca ünlü Müslüman jeolog, kimyager ve uzay bilimci Prof. Dr. El-Baz’a ulaşan ilk Türk gazeteci oldu ve sordu: Ay’a gerçekten hiç gidilmedi mi? NASA’nın elinde UFO’lara ilişkin bilgi ve kanıt var mı?

Yeni Şafak gazetesi haber merkezi muhabiri Ali Murat Güven, ünlü Müslüman jeolog, kimyager ve uzay bilimci Prof. Dr. Faruk El-Baz ile yılın en sıradışı röportajlarından birini gerçekleştirdi. Ali Murat Güven, olay röportajının içeriğini önce ve sadece Haber7.com’a açıkladı.

30 Ağustos Pazartesi gününden itibaren Yeni Şafak’ta yayınlanmaya başlanacak olan bu 5 günlük dizi röportajda, “Ay’a aslında hiç gidilmediği yönündeki iddialar doğru mu?”, “NASA’nın elinde UFO’lara ilişkin bilgi ve kanıt var mı?”, “Apollo 15, Ay’a neden Fatiha Sûresi’ni taşıyarak gitti?”, “Evrim Teorisi yaradılış inancına darbe vurabilir mi?”, “Astronominin öncüleri olan Müslümanlar, neden uzayın fethi yarışında geride kaldılar?”, “Ay’da duyulan ezan sesi söylentisi ne denli gerçek?”, “Ünlü astronot Neil Armstrong gerçekten Müslüman oldu mu?” gibi birbirinden ilginç ve merak uyandırıcı konu başlıklarına değiniliyor.
Mısır asıllı olan ve halen Boston Üniversitesi’ndeki “Uzaktan Algılama Merkezi”nin direktörlüğünü yapan 66 yaşındaki El-Baz, 40 yıldan bu yana ABD’de yaşıyor. 1967 yılında NASA’ya kabul edilerek o sıralarda hazırlıkları süren Apollo Ay Programı’nda görevlendirilen bu ünlü bilgin, Apollo araçlarının Ay yüzeyinde ineceği uygun yerlerin tesbit edildiği komitenin başkanlığını ve astronotları eğiten ekibin liderliğini yapmıştı. El-Baz, Ay’a İniş Programı’nın 1972’de başarıyla sona ermesiyle birlikte NASA tarafından programa yaptığı olağanüstü katkılar nedeniyle ödüllendirildi ve önce Apollo-Soyuz ortak projesinde, ardından da uzay mekiklerinin görüntü kayıt teknolojilerinin geliştirilmesi alanında üst düzeyde görevler aldı. 1986 yılından beri de çalışmalarını Boston Üniversitesi’nde sürdüren El-Baz, jeoloji, kimya ve astronomi alanlarında halen dünyanın en değerli beyinlerinden biri olarak kabul ediliyor.
El-Baz’a Boston’da görev yapmakta olduğu üniversitede ulaşarak ona uzay araştırmaları tarihi üzerine bir çok soru yönelten Ali Murat Güven, aynı zamanda Türk medyasında da bu efsanevi bilgin ile görüşmeyi başaran ilk gazeteci oldu.
Özellikle sinema ve bilim dünyasına ilişkin özel haberleriyle tanınan Ali Murat Güven, din ve bilim adına türetilen hurafelerin iç yüzünü ortaya çıkaran dosyalarıyla geçmiş yıllarda da büyük başarılara imza atmıştı.
Güven’in yakın döneme damgasını vuran bu tür haberleri arasında, kendisini Türkiye kamuyouna “İskandinav asıllı teorik fizik bilgini” olarak tanıtan ve bu unvanla çeşitli kitaplar yazan “Prof. Dr. Hans Von Aiberg” lakaplı kişinin gerçekte hiçbir akademik kariyeri bulunmayan şarlatan bir Türk olduğunu ortaya çıkartması, dünya medyasında “çekilmiş ilk gerçek cin görüntüsü” olarak lanse edilen bir fotoğrafın İngiltere’deki turistik bir mağarada bulunan plastik bir kuklaya ait olduğunu belgeleriyle kanıtlaması, “Hz. Adem’in Suudi Arabistan çöllerinde bulunan dev iskeleti” olarak lanse edilen bir başka fotoğrafın aslında bir photoshop hilesi olduğunu belirlemesi ve internette uzun süre dolaşan “cehennem sesleri” fenomeninin stüdyoda üretilmiş hileli bir kayıt olduğunu günışığına çıkarması gibi çalışmaları bulunuyor…
İSTANBUL (HABER7) – 27.08.2004 18:26:00 428

NEİL ARMSTRONG EZAN SESİNİ NEREDE DUYDU? ile Benzer Yazılar:

19 Mayıs 2012 Saat : 2:16
  GENEL

NEİL ARMSTRONG EZAN SESİNİ NEREDE DUYDU? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------