Nilgün Kasapbaşoğlu Kimdir?

Son Güncelleme: 26 Aralık 2013 - 4:02 0 Yorum Yazar:

Nilgün Kasapbaşoğlu biyografisi27 Ocak 1955  İstanbul doğumlu. 1962 yılında Şehir Tiyatrolarında okula başlamadan sanat hayatına başladı. Bu sene 50 yılını bitiren sanatçı 200′e yakın oyunda görev aldı. Oynadığı oyunlardan bazıları Macbeth, Hırçın Kız, Bir Yaz Gecesi Rüyası, Üç Kuruşluk Opera, Besleme, Çil Horoz, Altı Kişi Yazarını Arıyor, Sersem Kocanın Kurnaz Karısı, Yedi Kocalı Hürmüz… Çocuk yaşlarda İstanbul radyosu çocuk saatine devam etti.

Çocuk yıldız olarak 10 tane filmde oynadı. Bunlardan bazıları İlk Göz Ağrısı, Karadut, Bahçıvan, Sayılı Dakikalar, Bülbül Yuvası… İlk olarak 9 yaşında oynadığı reklam filminde kendini konuşarak seslendirme yapmaya başladı. Türk sinemasında çocuk yıldızları seslendirdi. Yumurcak (İlker İnanoğlu), Gülşah, Sezercik, Menderes Utku… TRT de 8 yıl seslendirme yönetmenliği yaptı. 1984 yılında TRT de ilk sabah programı olan Hanımlar Sizin İçin de oynadı. Bu program 5 yıl devam etti. Görelim-Öğrenelim ve Haydi adlı çocuk yarışma programlarının sunuculuğunu yaptı. Bir Başka Gece, Olacak O Kadar, Ayrı Dünyalar, Gurbetçiler, Cesaretin Var mı Aşka, Papatyam adlı dizilerde oynadı. Bu sezonda Huzur Sokağı adlı dizide oynamaktadır.

Nilgün Kasapbaşoğlu Kimdir? ile Benzer Yazılar:

26 Aralık 2013 Saat : 4:02

Nilgün Kasapbaşoğlu Kimdir? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------