Öğrenciler, Okçular Vakfını ziyaret etti

Son Güncelleme: 29 Mayıs 2014 - 12:48 0 Yorum Yazar:

okçular tepesi İstanbulBaşakşehir Belediyesi Bilgievi öğrencileri İstanbul Okçular Vakfını ziyaret etti.

Yaklaşık 500 yıl önce Fatih Sultan Mehmet tarafından inşa ettirilen ve eski ismi Okçular Tekkesi olan Okçular Vakfını ziyaret eden Bilgievi öğrencileri okçuluk sporu ile ilgili bilgiler aldı.

Uygulamalı okçuluk eğitimi
Başakşehir Belediyesi, Akif İnan Bilgievi Siyer Kulübü öğrencilerinden oluşan 20 kişilik bir ekibin katılımıyla gerçekleşen ziyaretin ilk durağı Vakıf Binası oldu.

5. 000 m2’lik alana konuşlanan İstanbul Okçular Vakfını gezen öğrencilere eğitmenler tarafından Hünkâr Köşkü misafir salonunda, okçulukla ilgili bilgiler verildi. Okçuluk sporunun ülkemizdeki tarihsel gelişimi, okçuluğun önemini öğrenen ziyaretçiler, okçuluk malzemeleri, ok atmanın incelikleri konularında bilgiler aldı. Daha sonra atış alanına geçen öğrenciler vakıf öğretmenleri gözetiminde ok atışları gerçekleştirdi.

Türkiye’nin ilk kulüplerinden olan vakıf bünyesinde bulunan okçuluk tarihi ile ilgili doküman ve kitapların yer aldığı kütüphaneyi gezen öğrenciler daha sonra ok ve okçulukla ilgili eserlerin teşhir edildiği müzeyi de ziyaret etti.

Öğrenciler, Okçular Vakfını ziyaret etti ile Benzer Yazılar:

29 Mayıs 2014 Saat : 12:48
  GENEL

Öğrenciler, Okçular Vakfını ziyaret etti Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------