Öğrenciler sanatı sokağa taşıdı

Son Güncelleme: 27 Mayıs 2014 - 12:42 0 Yorum Yazar:

Pembe KöşkBaşakşehir Belediyesi Bilgievi öğrencileri Kaligrafi ve Resim sanatını sokağa taşıdı.

Bilgievilerinin Kaligrafi ve Resim kulübü üyelerinin katıldığı etkinlikte öğrenciler Kariye Pembe Köşk’de kaligrafi ve resim yaptılar, sanatlarını ilçe dışına taşıdılar.

Bir senedir Bilgievleri bünyesinde kaligrafi ve resim dersleri alan öğrenciler Fatih İlçesinde bulunan Kariye Pembe Köşk’te düzenlenen kahvaltıya katıldı. Öğrenciler kahvaltının akabinde eğitim döneminde öğrendiklerini köşke taşıdı. 25 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte öğrenciler kaligrafi ve resimler sanatının en güzel örneklerini çizdi. Etkinlikte, Soma’da yaşanan üzücü olayı da eserlerine yansıtan öğrenciler, ‘Soma’ konulu kompozisyonlar hazırladılar. Felakette şehit olan işçileri andı, dualar etti.

Çevrede bulunan ziyaretçilerin ilgiyle karşıladığı etkinlikte öğrenciler atölye ve sınıflara bağımlı kalmadan da sanatın gerçekleştirebileceğini göstermiş oldular.

Öğrenciler, Mavi Marmara şehitlerini unutmadı

Bilgievi öğrencileri Kariye Pembe Köşk’te düzenlenen etkinliğin ardından Edirnekapı Şehitliğine geçti. Öğrenciler, Mavi Marmara gemisinde şehit olan ve Bilgievine isimleri verilen Necdet Yıldırım ve Cevdet Kılıçlar’ın kabirlerini ziyaret etti, dualar okudu.

Öğrenciler sanatı sokağa taşıdı ile Benzer Yazılar:

27 Mayıs 2014 Saat : 12:42
  GENEL

Öğrenciler sanatı sokağa taşıdı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------