Orhan Kanalp Kimdir?

Son Güncelleme: 22 Nisan 2014 - 3:16 0 Yorum Yazar:

Orhan Kanalp biyografisiOrhan Kanalp 3 Şubat 1987 İstanbul doğumlu tiyatro ve dizi oyuncusudur. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunudur.

Oyunculuğa ilk adımını henüz öğrenciyken Payitaht adlı belgesel filmi ile atmış, bu belgeselde Fatih Sultan Mehmet karakterini canlandırmıştır.

Devamında TRT ekranlarında yayınlanan Suç Dosyası adlı canlandırma dizisinde rol almıştır. Aziz İstanbul belgeseli, Kanal D “Kanıt” dizisi ve Uygur Çocuk Tiyatrosu oyunculukları ile kendini geliştirme fırsatını bulmuştur. Bu sırada çeşitli reklam filmlerinde 8Casper, TTNET Tivibu ve Koleksiyon Mobilya) ve müzik kliplerinde rol almıştır. oyunculuk haricinde mücadele sporları ile uğraşan Orhan Kanalp bu sıralara TRT ekranlarında yayınlanacak olan yeni dizi Yedi güzel adam’da Alaadin Özdenören karakteri ile izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor.

Orhan Kanalp Kendisini tanıtırken şunları söyler: Ben de herkes gibi hayallerinin peşine düşmüşbiriyim. 13 Şubat 1987 tarihinde İstanbul’da başlayan kişisel serüvenimin ilk yıllarını İstanbul-Bursa-Londra üçgeninde geçirdim.

İçimdeki oyunculuk aşkını keşfetmem ise lise yıllarına denk düştü. Şanslıydım ki daha öğrenciyken “Payitaht” adlı belgesel bir filmde Fatih sultan Mehmet rolüyle oyunculukla tanıştım. Ardından TRT’de yayınlanan “Suç Dosyası” adlı canlandırma dizilerinde rol aldım.

2010 yılında ise İstanbul Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuarı’nı bitirdim. Daha sonra Avrupa Kültür Başkenti İstanbul için çekilen “Aziz İstanbul” belgeseli, Kanal D’de yayınlanan “Kanıt” dizisi ve Uygur ÇocukTiyatrosu’nundaki rollerimde kendimi geliştirme fırsatı buldum.

Bu süreçte Casper, TTNET Tivibu ve Koleksiyon Mobilya reklam filmlerindeki rollerimi ve birkaç müzikklibini de portfolyoma ekledim.

Bu sıralar ise gündüzleri Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi – Performans bölümünde yeni bir eğitim alıyor, geceleri ise Paso Tiyatro’da DurBi’ Dakka isimli oyunda sahne tozu yutuyorum.

Oyunculuk dışında ise mücadele sporlarıyla uğraşıyor, Türk kahvesi içmeyi seviyor ve bir gün “Şans” adını verebileceğim harika bir köpeğe sahip olmanın hayalini kuruyorum.

Orhan Kanalp Kimdir? ile Benzer Yazılar:

22 Nisan 2014 Saat : 3:16

Orhan Kanalp Kimdir? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------