Osmanlı Tokadı yeni sezona 14 Eylül Cumartesi Günü

Son Güncelleme: 11 Eylül 2013 - 1:51 0 Yorum Yazar:
Etiketler:

  • Anasayfa
  • Osmanlı Tokadı yeni sezona 14 Eylül Cumartesi Günü

osmanli tokadi dizisiOsmanlı Tokadı yeni sezona 14 Eylül Cumartesi saat 20:30’da başlıyor…

Başrollerinde Alper Kul, Uğur Çavuoğlu, İsmail Hacıoğlu, Mazhar Alanson, Vildan
Atasever, Pelin Akil, Toprak Sağlam, Cemal Hünal, Tuncer Salman, Osman Wöber ve Gülçin Santırcıoğlu’nun rol aldığı Senaryosunu ve Yönetmenliğini Mustafa Şevki Doğan yaptığı Osmanlı Tokadı 2’nci sezona 14 eylül cumartesi günü saat 20:30 da TRT 1 ekranlarında başlıyor.

OSMANLI TOKADI DİZİSİNİN KONUSU

Her şey 28 Mayıs 1453 tarihinde, yani İstanbul’un fethinden bir gün önce başlar. Doğan Bey ve Şahin Bey, İstanbul surlarına dayanan Osmanlı ordusunun birbirine tamamen zıt karakterde iki yeniçerisidir. Tek ortak yönleri ise surlara sancağı diken nefer olmak istemeleridir.

Fakat olaylar hiç de bekledikleri gibi gelişmez. Sürekli birbiriyle didişip duran Doğan ve Şahin görev yerlerini terk ederler. Bu hatalarının bedeli pahalıya patlayacaktır çünkü kötüler kötüsü Alexandros Bizansın karanlıklarından çıkıp gelmiştir ve ne pahasına olursa olsun Fatih Sultan Mehmet’i öldürmek istemektedir.

Bu uğurda güzeller güzeli kızı Konstantina’yı dahi feda etmekten çekinmeyen Alexandros amacına ulaşamadan kaçar ama Doğan ve Şahin Akşemsettin Hazretleri’nin nazarından bir yere kaçamazlar. Görev yerlerini terk ettikleri için af ve aman dileyen yeniçeriler her şeye rağmen son bir fırsat isterler. Akşemsettin Hazretleri “o halde beyaz tavşanı takip edin” diyerek onlara hayatlarının fırsatını verir… Ve onları fırsatlar yüzyılına, 21. Yüzyıla gönderir…

Akşemsettin Hazretleri tarafından asırlar sonrasının bugünkü İstanbul’una gönderilen yeniçeriler ne yapacaklarını bilmeden bir çıkış yolu ararken bugünde herkesin suret olarak 1453’tekilere benzediğini görürler. Burada da bir Akşemsettin vardır, bir Fatih, bir Konstantina, bir Alexandros… Fakat henüz hiç biri yeniçerilerin bildiklerini bilmemektedir.

Yeniçerilerin tek bildikleri ise “ortalık fena karışacaktır!”

Osmanlı Tokadı yeni sezona 14 Eylül Cumartesi Günü ile Benzer Yazılar:

11 Eylül 2013 Saat : 1:51
  GENEL

Osmanlı Tokadı yeni sezona 14 Eylül Cumartesi Günü Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------