Plan yaparak yaşamıyorum

Son Güncelleme: 12 Ekim 2013 - 3:57 0 Yorum Yazar:

Vildan Atasever röportajVildan Atasever… Ya da Osmanlı Tokadı dizisindeki adıyla İstanbul… Okul yıllarında tarih dersini sevmediğini söyleyen oyuncu, dizinin tarihe olan ilgisini kamçıladığını belirtiyor… Oyuncu ‘anları yaşamaktan yanayım’ diyor.

Osmanlı Tokadı dizisinde eşinizle beraber rol almaya nasıl ikna oldunuz?

Kısmet diyelim. Hayırlısını diledik ve böyle oldu.

Tarihe ilginiz var mıdır? Tarihi çağrışımları olan bir dizide yer almak nasıl bir duygu?

Okul yıllarımda tarih dersini sevdiğimi söyleyemem ama şimdi çok canlı, sıcak, ibretlik ve hüzünlü olduğunu düşünüyorum. Dizimizin İslam tarihi ve Osmanlı tarihiyle ilgili önemli bilgiler sunduğunu ve bu bilgilerin beni daha da meraklandırdığını ve araştırmaya götürdüğünü söyleyebilirim. Dizimizde de geçmiş, günümüze tekerrür ediyor. Mazi de gelecek te bizimle, hepsi bu anın içinde…

Rolünüzü anlatır mısınız?

İstanbul çok uysal, naif, kontrollü, temiz, edepli, inandırıcı ve çok asil bir kız.. O da yüzleştikleriyle değişime uğrayacak, dönüşecek, tıpkı yaşamdaki gibi. Kendi yaptıklarıyla var olup inşirahı bulacak.. Karakterimi, ismi gibi görüyorum hep, İstanbul şehri gibi.

Son bölümde saçınız değişti, bambaşka bir tarzla izledik sizi…

Sahnenin gerektirdiği bir değişimdi. Her projede kendimi farklı görmeyi seviyorum. Karakter neyi gerektiriyorsa o olmak, onu bulmak çok eğlenceli. Bu değişimle olumlu tepkiler aldık.

Yönetmen bir dizide ne kadar önemlidir? Hakan Gürtop nasıl bir yönetmen?

Dizi setindeki yoğun tempoda disipline ve zekaya ihtiyaç var… Oyuncunun yönetmenine güvenmesi şart; ona kendini teslim edebilmeli. Benim için her şeyden önemlisi yönetmendir. Hakan Gürtop da, güvendiğim, setten eve döndüğümde huzurlu olmamı sağlayan biri.

İsmail’le aynı yöne bakabiliyoruz

Son sinema filminiz ne zaman vizyona girecek; hayalinizde nasıl bir rol var?

28 Şubat’ta vizyona girmesi planlanan ‘’Sürgün İnek’’ filminde Gülay öğretmeni oynadım. Ayhan Özen’in yönettiği, Serkan Öztürk’ün yazdığı çok kıymetli oyuncuların olduğu, gerçek hikayeden uyarlanan bir proje… Tarihi kadın karakterlerde veya günümüzde yaşayan güçlü ve kadını iyi anlamış hikayelerde oynamak isterim tabii ki.

Nasıl bir yaşam tarzınız var?

Evimi çok seviyorum. Evde vakit geçirmek, kitap okumak, film izlemek, müzik dinlemek, yemek yapmak, dostlarımızı ağırlamak, onlarla sohbetler etmek, yeni şeyler keşfetmek, yeni yerler görmek, yeni insanlar tanımak, anda kalmak, kendimdeki eksiklikleri tamamlamak, öğretmenlerimle çalışmak, konuşmak ve en önemlisi huzurla kalmak tercihim.

Eşiniz İsmali Hacıoğlu da oyuncu malum. Aynı mesleği yapmanın artı mı, eksi tarafı mı daha çok?

İkimiz de işimizi çok seviyoruz ve birbirimizi anlayabiliyoruz. Aynı yere bakabilmek bizi geliştiriyor. Mesleğinizle ilgili konuşabilmek, tartışabilmek ve bakış açınızı geliştirmek önemli.

Bundan sonrası için planlarınız neler?

Plan yapmak bana inandırıcı gelmiyor. Anları iyi değerlendirmekten yanayım. Sahip olduklarımıza şükretmemizin daha huzur verdiğini düşünüyorum. Şu anda var olan işime sahip, ona yoğunlaşmak daha önemli. Gelecekte ne olacağını bilemem, sadece kendim ve sevdiklerim için en hayırlısını diliyorum.

“Hülya Avşar’la oynamaya doyamazsınız”

İki Genç Kız filmi ve Kadın İsterse dizisinde annemi canlandıran Hülya Avşar benim için Leman ve Canan’dı. Rolüne çok hakim bir oyuncu. Onunla oynarken, ‘anne’ derken başka bir şey düşünemiyordunuz. Sahnede anne gibi bakan ve gerektiği gibi davranan, gözlerinin içine baktığınızda sizi Handan’a Buket’e ulaştıran çok güçlü bir oyuncu. Eğitim hayatımda, her şeyden önce bir oyuncu olarak disiplinli olmanın şart olduğunu gördüm ve Hülya Abla da gördüğüm de çok disiplinli ve işine aşık bir kadın. Onunla oynamaya doyamazsınız; beraber oynamayı gerçekten çok özledim.

Osmanlı Tokadı’nın yönetmeni Hakan Gürtop:

– Vildan işine son derece saygılı ve intizamlı bir oyuncu… Aynı eski Yeşilçam starları gibi sanatına, çevresindeki çalışma arkadaşlarına özen gösteren, çalışmaktan memnun olduğum bir arkadaşım…

– Bir dizinin başarılı olabilmesi için öncelikle iyi bir senaryo ve güçlü bir yapımcı olmalıdır. Yönetmen bu puzzle’ın bir parçasıdır.

Vildan’ın gözünden…

İsmail Hacıoğlu:Kocammm. O benim aynım.
Hülya Avşar: Oyunculuk annem.
Ata Demirer: İnsanın yüzünü güldüren, güzel insan…
Özcan Deniz:Samanyolu.

Aslında utangaç bir adamım

Ülkemizde hatırı sayılır bir hayran kitlesi olan manken ve oyuncu Carlos Martin, geçtiğimiz haftalarda Forum Fashion Week kapsamında yeniden podyuma çıktı… Yakışıklı model, en çok gülümsemesine iltifat aldığını söylüyor.

Televizyonda Biscolata reklamı yayınlanmaya başladığı anda hayatımıza girdi Carlos Martin. Vücudunu cömertçe sergilediği reklamda o kadar seksi ve yakışıklıydı ki, neredeyse bir gecede şöhret oldu diyebiliriz… Çok sempatik olduğunu da hep duyardım. Gerçekten röportaj sırasında da gördüm ki Carlos, Türk ünlülerden alışık olmadığımız kadar alçakgönüllü… Aslen İspanya’da doğup büyüyen Martin, mesleği gereği şimdiye dek 23 ülkeye gitmiş. Bir süredir ise sevgilisi orada yaşadığı için New York’ta yaşamını sürdürüyor. Modelliğin yanısıra oyunculuk için de görüşmeler yapıyor. Her ne kadar ülkemizde rol aldığı dizi Yağmurdan Kaçarken kısa sürede yayından kaldırılsa da yeni tekliflere açık olduğunu belirtiyor.
Ve kötü haber; şu an evliliği düşünmüyor.

‘En çok ilgiyi Türkiye’de gördüm’

Forum İstanbul’da defileye çıkmayı neden kabul ettiniz?

Üç ay önce Türkiye’den ayrıldım. Kısa bir süreliğine de olsa geri gelmek ve böyle bir organizasyon aracılığıyla hasret gidermek istedim.

Podyumda yürürken ne hisediyorsunuz?

Çıkmadan bir dakika önce heyecan oluyor. Çıktıktan sonra daha rahat hissediyorum.

Seyahat etmek; şöhret… Göründüğü kadar zevkli mi mesleğiniz?

Her meslek gibi modelliğin de zor yanları var tabii ki. Her gittiğiniz yerde iş yapıp yapamayacağınız belli olmuyor. Bazen her gün çalışıyorsunuz bazen de kazandıklarınız ile idare etmek zorundasınız.

En çok ilgi gördüğünüz ülke Türkiye mi oldu?
23 ülkeye gittim ama en çok Türkiye’de ilgi gördüm. Kendi ülkem İspanya’dan bile çok. gazetevatan.com

Plan yaparak yaşamıyorum ile Benzer Yazılar:

12 Ekim 2013 Saat : 3:57
  GENEL

Plan yaparak yaşamıyorum Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------