Şule Yüksel Şenler Ameliyata alındı

Son Güncelleme: 1 Ekim 2013 - 8:25 0 Yorum Yazar:

ŞULE YÜKSEL ŞENLER STAR’A KONUŞTUBaşörtüsü mücadeleleri ve Romanı Huzur Sokağı ile adından sıkça söz ettiren yazar Şule Yüksel Şenler ameliyata alındı.

Romanı Huzur Sokağı ile adından sıkça söz ettiren yazar Şule Yüksel Şenler rahatsızlığı sonucu ameliyata alındı.

Demet Tezcan, Şule Yüksel Şenler’in rahatsızlığını Twitter adresinden şu sözlerle dile getirdi.

Şule Yüksel Şenler ablamız riskli bir ameliyatta. Duadan unutmayın.

Şule Yüksel Şenler kimdir

Şule Yüksel Şenler (d. 29 Mayıs 1938-Kayseri), Türk yazar. 1960’lı yıllarda gazete yazıları ve konferanslarla ün kazandı.

Aslen Kıbrıslıdır. Küçükken ailesiyle birlikte İstanbul’a göç etti. Öğrenimini ortaokul ikinci sınıfta bıraktı.Bir terzinin yanında çalışmaya başladı. O bunun ileride kendi başörtüsü modelini oluşturmasına yol açtı. 21 yaşında gazetecilik yapmaya başladı. 1965’te görüntüsü ile düşüncelerinin uymadığını düşünerek tesettüre girdi. Yeni İstiklal Gazetesi’ndeki yazıları nedeniyle hakkında davalar açıldı. Anadolu’yu dolaşarak verdiği konferanslarla tartışmalar başlattı ve çevresinde ki genç kızların başlarını aynı şekilde örtmeleriyle bu tarz örtü şulebaşı olarak anılmaya başlandı. Cevdet Sunay’a yazdığı bir mektup yüzünden cumhurbaşkanına hakaretten tutuklandı, sekiz ay cezaevinde kaldı. Hür Söz, Yeni İstiklal, Babıalide Sabah gazetelerinde kadın sayfası yaptı. Bugün gazetesinde 1967-71’de köşeyazarı idi. Seher Vakti dergisi başyazarı oldu. 1971’de hapis yattı. 1980’den sonra Zaman ve Milli Gazete’de yazdı.

Huzur Sokağı adlı romanı filme alındı. Yücel Çakmaklı’nın yönettiği Birleşen Yollar adlı filmin başrollerinde İzzet Günay ve Türkân Şoray oynadı.

Şule Yüksel Şenler Ameliyata alındı ile Benzer Yazılar:

1 Ekim 2013 Saat : 8:25

Şule Yüksel Şenler Ameliyata alındı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------