Telef Olan Hayvan Sahiplerinin Mağduriyeti Giderilecek

Son Güncelleme: 13 Ekim 2013 - 7:22 0 Yorum Yazar:

  • Anasayfa
  • Telef Olan Hayvan Sahiplerinin Mağduriyeti Giderilecek

kesim yeriBaşakşehir Belediyesi kurban kesim ve satış alanında, elektrik akımına kapılarak telef olan hayvanların sahiplerinin mağduriyetlerinin giderilmesi için belediye ekipleri seferber oldu.

Başakşehir Belediyesi’nce yapılan açıklamada, Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yasin Kartoğlu, olayın sebebinin ortaya çıkması için teknik çalışmaların devam ettiğini belirterek hayvan sahiplerinin mağduriyetlerinin belediye tarafından giderileceğini söyledi.
Yasin Kartoğlu, olayla ilgili teknik çalışmaların devam ettiğini belirterek, “Dün akşam saatlerinde bir kaza oluşmuş. Şu anda henüz teknik manada rapor çıkartamadık. Ekiplerimiz konuyla ilgili çalışmalarına devam ediyorlar. Bununla ilgili 11 tane hayvan kesildi. 17 tane hayvan telef oldu. Telef olan hayvanlarımız sağlıklı koşullarda gömdük. Biz belediye olarak akşam yapılan çalışmalarla, hem de arkadaşlarla ilgili mağduriyetler neyse yardımcı olacağız” diye konuştu.

Başkan Yardımcısı Kartoğlu, “Akıma kapılıp telef olmadan kurtarılan hayvanlar sağlık kontrolünden geçerek kesildi. Hayvan sahiplerine de ücretleri ödenecek. Diğer hayvanlarla ilgili tespit çalışması yapılıp, vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi ile ilgili belediye olarak üzerimize düşen neyse yapacağız” dedi.

Telef Olan Hayvan Sahiplerinin Mağduriyeti Giderilecek ile Benzer Yazılar:

13 Ekim 2013 Saat : 7:22
  GENEL

Telef Olan Hayvan Sahiplerinin Mağduriyeti Giderilecek Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------