Toki’de Tanıdığı Olan Yaşadı

Son Güncelleme: 27 Mart 2013 - 1:08 1 Yorum Yazar:

Kayaşehir İstanbulBildiğiniz üzere geçen hafta sonu Toki Kayaşehir 19. Bölge satış duyurusu yayınlandı. Yaklaşık iki senedir Toki’nin Kayaşehir ‘ de sosyal ve alt gelir için konut satışı yapmasını bekleyen  İstanbul halkı  sonunda muradına erdi.  Toki satış duyurusunu yayınladı. Ancak sadece 512 tane konut. Kayaşehir’ de 64.000 konut projesi ile yola çıkan Toki, 2 yıl üzerine sadece 512 daire satışa çıkardı.

Peki  bu 512 konut kimlerin olacak? Daha doğrusu bu seçkin talihliler kimler olacak? Tabi ki en önemli kriter ekonomi olsa gerek. “Zengin olan kültürlü olur, zengin olan en iyi yerlere layıktır, Kayaşehir  projesinin en güzel yerine zengin aileler oturmalı, zengin olan daha çok zengin olmalıdır!!!” Anlayışı baskın gelmiş olmalı.

Ne demek istediğimi Kayaşehir 19. Bölge fiyat listesini görenler hemen anlayacaktır.

En düşük daire fiyatı:    152.670 TL.      En yüksek daire fiyatı:      335.806 TL.

En Düşük Taksit tutarı:         954 TL.      En Yüksek taksit tutarı:         3.148 TL.

Sizce bu taksitleri ödeyebilecek durumda olan sosyal konut sevdalıları Toki’yi beklemeliler mi?

Bu taksitlerle İstanbul’un her yerinden konut almak mümkün değil mi?

Toki’nin ne yapmaya çalıştığını anlamak zor. Öyle anlaşılıyor ki politika değiştirmiş durumda. Kirada oturan milyonlar sizden konut bekleyecek, siz sadece 512 tane konut yapacaksınız. O da zenginler için. Ve bunu da sosyal devlet anlayışı olarak kamuoyuna pazarlayacaksınız.

Bu durum madalyonun bir yüzü

Kayaşehir de öyle şeyler duyuyoruz ki kulaklarımızı tıkıyoruz. Çünkü bizler Toki’nin satış duyurusu yayınlamasını ve çekiliş sonrası kurada çıkmamız için Allah’a Dua ediyoruz. Ancak gel gör ki bazıları için işler hiçte öyle değil. Bizler Allah(c.c) ‘a bize ödeyebileceğimiz bir konut nasip etsin diye dua ederken, yalvarırken,  bazıları Toki’ ye bir telefon açıyorlar:

“selamun aleykum, ya amcamın oğluna bir daire lazım nasıl yaparız”

“…bölgede dairemiz var uyar mı size….”

Ne satış duyurusu, ne çekiliş..

Başka bir örnek; proje üzerinden konut seçiyorsun. Evimin onu açık olsun diyorsun. Teslim almaya gelince bakıyorsun ki evin tam önünde projede olmayan bir konut yükselmiş. Nedir bu diyorsun hemen sözleşmeyi gösteriyorlar “Toki projede her değişikliği yapma hakkına sahiptir”

Peki bu halka arz edilmemiş daireler kimin? !!!

Amcanın, dayının, oğlunun,  onun arkadaşının, tanıdığının… Vesselam.  Toki’de tanıdığı olan yaşadı.

Eskiden bir daire alabilmek için 25 yıl çalışılır. Emekli olunca alınan tazminat bedeli bir daire parasına hemen hemen tekabül ederdi. Ve daire sahibi olurdunuz. Şimdilerde o tazminatında bir kıymeti kalmadı. Artık oda daire almıyor. Ancak ne gerek var ki 25 yıl çalışmaya, Toki’den bir tanıdık bul yeter. Dairen hazır. Hem de öyle az boz bir daire değil. Hangi memur hangi işçi Kayaşehir 19. Bölge’ den, ister çalışırken ister emekli olunca daire alabilir?

Şunu da bilmenizi isterim ki  512 daire satışa sunuldu. Toki kayabaşı 19. Bölge projesi 1009 konut barındırıyor. Tabi ki bu rakam ilan edilen.  Peki  diğerleri Kimin? Kayaşehir 18. Bölge 1900 Konut ihalesi yapıldığı halde niçin satışa sunulmuyor?(http://kayasehiristanbul.net/niyazi-ozdemirden-kayasehir-ile-ilgili-onemli-aciklamalar/)

Hadi Hayırlısı…

 

Toki’de Tanıdığı Olan Yaşadı ile Benzer Yazılar:

27 Mart 2013 Saat : 1:08
  GENEL

“Toki’de Tanıdığı Olan Yaşadı” için 1 Yorum

  1. mehmet erken dedi ki:

    kayaşehirden daire almak ıstıyorum tabiki tokiden

Toki’de Tanıdığı Olan Yaşadı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------