TRT’den çocuklar için tarihi Çizgi Film animasyon!

Son Güncelleme: 5 Ekim 2013 - 10:10 0 Yorum Yazar:

  • Anasayfa
  • TRT’den çocuklar için tarihi Çizgi Film animasyon!

Çizgi Film animasyonFatih, Osmanlı Tokadı ve Muhteşem Yüzyıl’dan sonra TRT Çocuk kanalı çocuklara Osmanlı ruhunu aşılamak için Osmanlı Devletini konu alan tarihi bir animasyon dizinin yayınına başladı.Çocuklara özel tarihi animasyon dizi
Fatih, Osmanlı Tokadı ve Muhteşem Yüzyıl’dan sonra TRT Çocuk kanalı çocuklara Osmanlı ruhunu aşılamak için “Çınar” adını verdiği Osmanlı Devletini konu alan tarihi bir animasyon dizinin yayınına başladı. Animasyon dizinin başrolünde ise yine 9 yaşında çocuk oyuncu Orhun Göneçli rol alıyor.

Kanal D haber öncesi “Koca Kafalar” haber bültenini hazırlayan Grafi2000 Prodüksiyon ve TRT Çocuk işbirliğiyle tarihi animasyon dizi 30 Eylül tarihinden itibaren saat 20.00’da yayınlanmaya başlandı.

Dizide Osmanlı Devleti “ÇINAR” adı ile Çocukların Osmanlı tarihine ilgisini çekmek ve öğretici olmak için hazırlanan animasyon dizi, yüzlerce yıl süren bir medeniyeti, geçmişi, sahip olunanları ve unutulanları hatırlatmak için geliyor. Oldukça eğlenceli ve kısa sürede çocukların ilgisini çeken dizi aynı zamanda Türkiye’nin ilk animasyon dizisi olma özelliğini taşıyor. Animasyon dizisinin sloganı ise Fatih Sultan Mehmed’in sözü olan “Bizim kudretimizin ulaştığı yere onların hayalleri bile ulaşamaz…” oldu.
Dizinin başrolünde oynayan Çınar karakterini canlandıran Orhun Göneçli zaman içinde yolculuk yapıyor. Rüyasında geçmişe, Osmanlı Beyliği’ne gider. Osman Bey’in yeğeni Baykoca’yla arkadaş olur. Onun sayesinde Osman Bey’le tanışır.
Dizide Baykoca karakterini ise çocuk oyuncu Ziya Durukan oynuyor.

TRT’den çocuklar için tarihi Çizgi Film animasyon! ile Benzer Yazılar:

5 Ekim 2013 Saat : 10:10
  GENEL

TRT’den çocuklar için tarihi Çizgi Film animasyon! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------