Türkiye’nin Hollywood’u Beykoz’a Kurulacak

Son Güncelleme: 12 Aralık 2014 - 12:48 0 Yorum Yazar:

  • Anasayfa
  • Türkiye’nin Hollywood’u Beykoz’a Kurulacak

Beykoz Film StüdyosuBeykoz’a Türkiye’nin en büyük film platosu kurulacak.  Beykoz Türkiye’nin Hollywood’u olmaya aday.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek beş yıldızlı oteller, üniversiteler ve hastanelerle Beykoz’un çehresini yakın zamanda değiştireceklerini, en iddialı projelerinden birinin ise Beykoz’u “Türkiye’nin Hollywood’u” yapmak olduğunu söyledi.

“Beykoz’da hayata geçireceğimiz film platolarıyla ilçemiz film yapımcıları ve yönetmenleri için cazibe merkezi haline gelecek. Beykoz’un ‘Türkiye’nin Hollywood’u’ olmasını sağlayacak proje üzerinde Büyükşehir Belediyesi’yle birlikte çalışıyoruz” diyen Çelikbilek, çalışmaları şöyle anlattı:

“Kılıçlı Köyü’nde Orman İşletmeleri’nden ihale yoluyla kiraladığımız 260 dönüm bir yerimiz var. Buraya tıpkı Hollywood gibi filmlerin, dizilerin çekildiği mekanlar kuracağız. Bu proje hayata geçtiği zaman bütün dizilerin, filmlerin çekilebileceği alanlarımız olacak. Burası Beykoz’un bir marka olmasını sağlayacak. Yeşilçam ismi Yeşilçam’da kalacak. Yeşilçam fiziki olarak Beykoz’a taşınacak.”

Türkiye’nin Hollywood’u Beykoz’a Kurulacak ile Benzer Yazılar:

12 Aralık 2014 Saat : 12:48
  GENEL

Türkiye’nin Hollywood’u Beykoz’a Kurulacak Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------