Yağmur Tanrısevsin 10SAYFA Röportajı

Son Güncelleme: 8 Nisan 2015 - 5:11 0 Yorum Yazar:

Yağmur Tanrısevsin 10SAYFA fotoğraflarıRöportajı okurken Yağmur’un, belki de pek çoğumuz için şikayet sebebi olabilecek durumlara bile ne kadar pozitif yaklaştığını fark edeceksin.

E tabi bir de ne kadar enerjik ve – özellikle çocukken – başa bela olduğunu. Tüm bunları süsleyen kocaman bir de gülümseme hayal et. İşte sana modern, mütevazi ve başarılı aktrisin formülü.

İlk önce Kaçak dizisiyle tanısak da kabul edelim, yıldızı Güneşi Beklerken’de parladı. Şimdiyse kolları, seyirciyi ters köşeye yatırmak için sıvıyor. “Doktorun dediğine göre ağlamaktan göz pınarlarım kurumuş” diye tabir ettiği rollerin ardından, Bana Baba Dedi adlı yepyeni bir komedide izleyeceğiz kendisini. İşte o dizi öncesi Yağmur’u ufak bir yaramazlık testine soktuk…

Evcimen misindir?
Bizim ailede o özelliği daha çok ablam taşıyor. Evcimen olan o (gülüyor). Ben özgürlüğüne düşkün, seyahat etmeyi seven çocuğum.

Arkadaşlarını sen mi dürtersin “Hadi dışarı çıkalım” diye yoksa tam tersi mi?
Genelde ben yaparım onu. Eğer bir yere gitmeye odaklandıysam kesinlikle ben kazanırım (gülüyor). Fakat evden çıkma olayım gece bir partiye gitmekten ziyade seyehat üzerine. Seyehat etmeyi çok seviyorum. Bir arakdaşıma söylerim ve bir anda bilet alır gideriz. O anda yaparım çünkü ondan bir kaç saat sonra planla ilgili kesin bir sorun çıkacaktır. Plansız, spontane karar veririm genelde.

Yağmur Tanrısevsin 10SAYFA fotoğraflarıDuvarlar üzerine geldiğinde ne yaparsın?
Öyle bir durumda ilk olarak müzik açarım. Playstation’ım var; en son Call of Duty oynuyordum. Son bir yıldır yoğunluktan dolayı biraz boşladım. Evde kumandalı helikopterim bile var. Oyuncak ve oyunlara karşı bir düşkünlüğüm söz konusu. Kumandalı şeyleri seviyorum. Yeni çıkan kameralı dronlardan almak istiyorum ama kullanmak için zamanım yok. Yaza doğru muhtemelen. GoPro almıştım mesela ama bir kere bile kullanamadım. İçimde ukte olarak kaldı.

Hiç düşünmeden ceketini alıp çıksan kendini nerede bulursun?
Eğer kısa süreli ise Alaçatı’ya gidebilirim. Çarşısı, yemek yenecek güzel yerleri… Bana samimi geliyor. O yüzden çok seviyorum Alaçatı’yı; daha salaş olduğu için belki de. Fakat uzun vadeliyse Afrika’da hayvanları keşfetmek için bir Safari turu yapmak kesinlikle istiyorum ve hatta düşünüyorum.

Güneşi Beklerken’de programın çok yoğundu. Şimdi yeni bir diziye başladın. Bu kez durumlar nasıl?
Bana Baba Dedi, ilk bölümü 10 Nisan’da, TV8’de yayınlanacak bir sitkom komedisi. Eser Yenerler, Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak başrolde. Artı Cezmi Baskın ve Ersin Korkut var. Benim için çok değişik bir kadro oldu. İlk kez sitkom yapıyorum ve gerçekten çok rahatmış. Zaten 3 Adam ile ilk konuştuğumda “Kesinlikle enerjimiz en üst seviyede olacak, keyif alarak çalışacağız, ne çıkarsa ortaya onu yayınlayacağız” dendi ve gerçekten de öyle gidiyor şuanda. Çok eğlenceli geçiyor, stres yok, hadi yetiştirelim kaygısı yok… Su bebek de inanılmaz tatlı, muhteşem bir enerjisi var ve set olmadığı zaman bile özlüyorum onu.

Yükselen bir kariyer. Tüm bu koşuşturmalarının hakkını aldığını düşünüyor musun?
Git gide kendimi daha çok geliştiriyorum; git gide daha çok öğreniyorum. Dışarıdan da öyle görünüyorsa ne mutlu bana. Karşılığını da aldığımı düşünüyorum ama gelişmeye devam ettikçe daha fazlası olacak. Öğrenmeyi çok seviyorum, bilgiye açık bir insanım. Her iş yeni bir tecrübe kazandırıyor bana. Bu mesleği çok seviyorum ve gidebildiği yere kadar yapacağım.

Yağmur Tanrısevsin 10SAYFA fotoğraflarıKoşuşturmanın sonunda kendini eve mi atarsın yoksa “Biraz da arkadaşlarla dağıtayım” modunda mısın?
Bazen eve hiç girmek istemiyorum. Mesela Mersin’e ailemin yanına gideceğim, dün setten çıktıktan sonra geç bile olsa “Eve gitmek istemiyorum, dışarıda vakit geçireceğim” diye arkadaşlarımı aradım. Birlikte kahve içtik, sohbet ettik ve öyle girdim eve. 2-3 günlüğüne bile gidecek olsam son bir kaç saatimi evde değerlendirmek istemiyorum.

Ya ev partileri?
Onu daha çok tercih ederim. Güzel yemek yapan arkadaşlarım var, genelde onlarla toplanıp yemek yapıyoruz. Yemek partisi oluyor yani. Ben yiyen taraftayım gerçi, yapan tarafta değil. O yüzden partileri ben düzenliyorum (gülüyor). Yemek konusuna biraz düşkünüm.

Çocukken yaramaz mıydın?
Çook! Küçükken çok kaza geçirdim ve kendimi sakatladım. Her yaptığım yaramazlığın sonunda yüzümde bir hasar kalsaydı tanınmaz bir halde olabilirdim. Evde çok ilginç bir şekilde yatağı üzerime düşürdüğümü ve bu yüzden ağzıma dikiş atıldığını biliyorum. Kaktüslerin içine düşüp vücudumdan dikenleri ayıkladığımı… Annem sakin bir insandı, ondan çok sıkıntı yaşamadım. Fakat babadan biraz sıkıntı yaşadım; kızmaktan çok korkuyordu. Şımartıldım aslında biraz. Ablamsa daha ağır başlı olandı. Hep öyle oluyor ya; ilk çocuklar sorumluluk alır, bu yüzden ikinci çocuklar daha şanslı olur bence.

Geçtiğimiz ay bir ödül töreninde Angelina Jolie gençlere “Biraz sorun çıkarın, size iyi gelecek” dedi. Katılıyor musun?
Bence çok güzel bir şey söyledi. Çocukken özgür olmak çok önemli. O zaman daha çok keşfediyor ve ona göre yönleniyorsun. Aile baskısı olduğu, “Aman başına bir şey gelmesin” kaygısı yaşandığı zaman kısıtlanıyorsun ve ileriki yaşamın da ona göre şekilleniyor. Benim bir de güzel sanatlar yanım olduğundan, sürekli eli-yüzü boya içinde, duvarlara resim çizen bir çocuktum. Ki bu çok güzel bir şey.

Gençken asi bir dönemin oldu mu?
Bir arayış dönemim oldu. Başta Sting dinliyordum, sonra R&B müziğe döndü, bir ara Linkin Park’a kaydı (gülüyor). Baya keskin geçişler… Herkesin başından geçen türden bir arayış dönemi; güzeldi, keyifliydi ve şimdi geriye bakıp gülebiliyorum. Sonuçta onlarla da ilgili bir fikrim var şuanda ve konusu geçtiğinde en azından yorum yapabiliyorum.

Gençliğinde pişman olabileceğin kararlar aldın mı?
Dövme yaptırmak istediğim zaman oldu. Her yaşta farklı bir zevkin vardır ya, mesela o zaman yaptırsaydım şuanda beğenmeyeceğime eminim. İyi ki de yaptırmamışım. İnsanın bakış açısı her yaşta değişiyor. Şuanda yaptıracağım bir şey belki de beni 5 yıl sonra mutlu etmeyecek; onu ben neden taşıyayım? Hiçbir şeyi de hayatım boyunca taşıyabilecek kadar değerli görmedim. Düşünsene o zamanlar Linkin Park dövmesi yaptırdığımı (gülüyor). O yönde işte ailemin kısıtlaması oldu. Yaptırmamı istemediler. İyi ki de istemediler, şuan onları anlayabiliyorum. Bir de piercing hikayesi var. Tek seferde kulağımı 9 yerden deldirdim. O kadar canım acıdı ki “Hayır bu ben değilim” deyip hepsini çıkardım. Öyle korkunç bir manyaklığım olmuştu (gülüyor).

Sporla ne kadar haşır neşirsin?
Basketbolu 2-2.5 yıl lisanslı oynadım; lisedeyken okul takımındaydım. Voleybol’u da kulüpte oynadım bir süre ama sonra baktım keyif almıyorum, “Bana göre değil” deyip bıraktım. Diğerlerini daha çok hobi olarak devam ettirdim. Az önce bahsettiğim o müzikteki keşif olayını sporda da yaşadım aslında (gülüyor). Şu sıralardaysa daha çok koşuyorum. Havalar güzelleştiği için tenise tekrar başlayacağım, keyifli oluyor!

Yağmur Tanrısevsin 10SAYFA fotoğraflarıEnerjini toplamanın veya kafa dağıtmanın neresinde yer alıyor spor?
Spor aslında tamamen ayrı, daha çok enerjim olduğu zaman tercih ettiğim bir şey. Stres atmak, dinlenmek için seramiği tercih ediyorum; daha çok huzur buluyorum. Kalabalık bir set ortamında koşuştururken, birden bire zıt bir geçiş yaparak tek başıma kalıp, kulağımda müzikle önümdeki çamuru şekillendiriyorum. Bu benim için mükemmel bir şey!

Bir yandan Güzel Sanatlar, bir yandan dizi. Keyif yapmak için pek vaktin olmasa gerek.

Şuan sitkomda olduğum için rahat çalışıyorum. Okula da gidip geliyorum bu arada. Bu yıl bitirme projem var ve aslında çok önemli bir şey. Okula gittiğim zaman çalışıyorum, evde çalışıyorum, sonra sete gidiyorum… Böyle bir yoğunluktayım ama zaten boş kalmayı seven bir insan da değilim. Bundan sonra hayat düzenli spor, okul ve iş olarak geçecek benim için. Arada fırsat bulduğum zaman da küçük çaplı seyehatler olacak.

Sırada seni ve tabii bizi ne bekliyor?
Bir sosyal sorumluluk projem var. Seramik ve heykel ile sosyal sorumluluk tarafını hep birleştimek istiyordum. Sonunda ellerle ilgili bir fikir buldum. Adı da Anlaşılmak Bir Düştür. Ancak fazla detay veremiyorum; sürpriz olacak! Dizi tarafında da Bana Baba Dedi var. Henüz hiçkimse izlemedi. İlk bölümü seyirciler gibi hep birlikte ekrandan izleyeceğiz. ilk bölümü izlerkenki o heyecan; hiçbir şeye değişmem! 10sayfa

Yağmur Tanrısevsin 10SAYFA Röportajı ile Benzer Yazılar:

8 Nisan 2015 Saat : 5:11
  GENEL

Yağmur Tanrısevsin 10SAYFA Röportajı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------