Yener Gürsoy kimdir?

Son Güncelleme: 27 Ocak 2014 - 9:31 0 Yorum Yazar:

Yener Gürsoy biyografisiYener Gürsoy, 1974 Aydın doğumludur. İlköğretimini burada tamamlayan Yener Gürsoy Avrupa da süresiz oturma, çalışma ve yaşama hakkına sahiptir ve devamlı yurt dışı gezileri yapmaktadır. 

Oyunculuğa, 2006 yılında, Perihan Savaş ve Ümit Acar’ın başrollerini paylaştığı “Hayat Oyunları” adlı televizyon filmiyle başladı. Oyunculuk mesleğini sürdürebilmek için, o dönemde yaşadığı Almanya’dan İstanbul’a yerleşti.

Dizi oyunculuğu, 2008 yılında rol aldığı “Şampiyon Dedem” dizisiyle başladı ve en önemlileri “Parmaklıklar Ardında”, “Dürüye’nin Güğümleri”, “Kurtlar Vadisi” olmak üzere birçok dizide rol aldı.

Oyuncuyu 2009 yılında beyaz perdeyle tanıştıran “Konak” sinema filmini, 2013 yılında “Gitme Baba” sinema filmi izledi. Özel bir şirkette moda danışmanlığı ve modellik yaptı. Lisanslı basketbol oyunculuğu yaptı. Profesyonel olarak serbest derin dalış ve zıpkınla balık avcılığı sporu yapıyor. Bu spor dalında özel eğitim kursları veren oyuncu, bu konuyla ilgili serbest dalış dergilerine aylık bilgilendirici yazılar yazıyor.

Oynadığı Dizi ve Filmler
Yeşil Deniz 2015
Kaçak dizisi, (General)
Kızıl Elma, (Uzi)
Uçurum
Bir zamanlar Osmanlı Kıyam
Dürüye’nin Güğümleri (Nasip)
Bahar Dalları (Komiser Asım)
Parmaklıklar Ardında (Efe)
Arka Sokaklar (Serdar)

Yener Gürsoy kimdir? ile Benzer Yazılar:

27 Ocak 2014 Saat : 9:31

Yener Gürsoy kimdir? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------