Yıldız Çağrı Atiksoy Kimdir?

Son Güncelleme: 22 Nisan 2014 - 11:29 0 Yorum Yazar:

Yıldız Çağrı Atiksoy biyografisiYıldız Çağrı Atiksoy 1 Nisan 1986 İzmir doğumludur. İzmir Ege Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi, Müjdat Gezen Sanat Merkezi oyunculuk eğitimi ve Plato Film Sinema Teknik ve Oyunculuk eğitimi almıştır.

2001 yılında Hey Girl dergisinin yaptığı kapak kızı yarışmasında yüz güzeli seçilmiştir. Oyunculuk hayatına 2004 yılında Samanyolu TV’de yayınlanan “Büyük Buluşma” dizisi ile adım atmıştır.

 

Dizilerde rol almış ve 2008 yılında Özen Film’in yapımcılığında Miras sinema filminde İrem karakterini canlandırmıştır. Bu sıralar TRT ekranlarında yayınlanan Yedi güzel adam dizisinde Zehra karakteri ile izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor.

Oynadığı diziler
2014 Yedi Güzel Adam
2010-2013 Öyle Bir Geçer Zaman ki (Berrin Akarsu Taşer – Ailenin büyük kızı)
2009 Bahar Dalları (Bahar Ziyadegil)
2008 Kayıp Prenses (Defne)
2008 Gazi (Leyla / Aslı)
2007 Yersiz Yurtsuz (Hazal Şanoğulları)
2006 Ahh İstanbul (Ahu)
2006 Yağmurdan Sonra (Işık Karuzo)
2005 Aşk Oyunu (Gülşen / Ayşen)
2004 Büyük Buluşma 1.Sezon (Bölüm oyuncusu)

Kendisiyle yapılan bir Röportajda şunları söylüyor:

“BİZ OLSAK ÇOCUĞA GERÇEĞİ SÖYLERDİK”

Gelelim “Öyle Bir Geçer Zaman ki”ye… İzleyici ilk bölümlerde Berrin ve Ahmet karakterlerindeki değişimleri gördü ama bunları bir de sizden dinleyelim…

Yıldız Çağrı Atiksoy: Berrin artık 30’lu yaşlarında bir kadın. O yüzden ister istemez duruşu, bakışı, oturuşu, düşünceleri değişti. Eskisi kadar fevri çıkışlar yapmıyor. Olgunluk dönemine geçti.

30’lu yaşlarda bir kadını oynamak nasıl?

Yıldız Çağrı Atiksoy: Ben normalde de ağırbaşlı biriyim, dizide de artık o yönüm ortaya çıkıyor.

Ahmet, kendisinin olmayan bir çocuğu sahiplendi, ona babalık yapıyor. Zehra’ya babasının Hakan olduğunu henüz söylemediler. Siz böyle bir durumda olsanız ne yapardınız, söyler miydiniz gerçeği?

Tolga Güleç: Ahmet, istediği her şeyi elde etmiş, hırslı bir adam aslında. Çocuğu da benimsemiş ama ben olsam söylerdim.

Yıldız Çağrı Atiksoy: Ben de söylerdim. Çocuk büyüdükçe travması da büyür çünkü. Asla öyle bir risk almazdım, her şeyi söylerdim.

Siz Ahmet gibi hırslı mısınız Tolga Bey?

Tolga Güleç: Hayır, ben hırsı sevmiyorum. Hırsın fazlası zarar verir. Ben azimliyim sadece.

“FARAH, BENİM SETTEKİ GÜCÜMDÜ”

Çağrı Hanım, diziden ayrılanlara mutlaka üzülmüşsünüzdür ama sanırım en çok Aylin’i canlandıran Farah Zeynep Abdullah’ın yokluğu etkiledi sizi, yanılıyor muyum?

Yıldız Çağrı Atiksoy: Evet, tabii ki ayrılan herkese üzüldüm ama Farah’la ayrı bir diyaloğum vardı. O benim sette gücüm gibiydi, yokluğuna hâlâ alışamadım.

Tolga Güleç bu yaz iki sinema filmi çekti. Sizin de var mı film projeniz?

Yıldız Çağrı Atiksoy: Bana bu yaz üç sinema teklifi geldi ama hiçbiri istediğim gibi değildi. Ben konusu derin ve ağır, romansal ya da tarihsel bir işte yer almak istiyorum.

Ailenizden uzaktasınız. İstanbul’da tek başına yaşamak nasıl?

Yıldız Çağrı Atiksoy: Kötü, (önündeki simidi gösteriyor) bak böyle simit yiyorum.

Yemek yapamıyor musunuz?

Yıldız Çağrı Atiksoy: İstesem yaparım ama sette oluyoruz sürekli.

Tolga Bey’in çocukluğunu annesine sorduk, peki siz nasıl bir çocuktunuz?

Yıldız Çağrı Atiksoy: Çok yaramazmışım. Kendime çok zarar veriyormuşum. Kendimi yakıyormuşum, ortadan kayboluyormuşum… Elimi ocağa yapıştırmışlığım var. Bir keresinde de az kalsın çengelli iğneyle gözümü çıkarıyormuşum!

Yıldız Çağrı Atiksoy Kimdir? ile Benzer Yazılar:

22 Nisan 2014 Saat : 11:29

Yıldız Çağrı Atiksoy Kimdir? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------------------------------------------------------- ------   SPONSOR BAĞLANTI ------